Szymkus i Boniu nagrali „BENGERmode”

Opublikowano: 02/02/2021
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

„BENGERmode” – taką nazwę nosił będzie najnowszy krążek, który wspólnie nagrali Szymkus oraz Boniu. Obydwaj są członkami ekipy RAP.fam. Szymkusa możemy kojarzyć bardziej, ponieważ jest to już jego piąte wydawnictwo w ogóle, a trzecie wypuszczane rok po roku. Dorobek Bonia, z racji wcześniejszej emigracji, jest skromniejszy i będzie to jego pierwszy oficjalny materiał.

Genezą powstania projektu, jak i samego przejścia w tryb BENGER, jest odbyta przez chłopaków, bogata w doświadczenia i atrakcje, trasa koncertowa, w trakcie której supportowali Tedego. Członkowie RAP.fam koncertowali z ekipą NWJ zarówno pod koniec roku 2019, początku 2020, jak i później w czasie pandemii. Mimo, że pierwszy supportmiał miejsce już w 2017 roku, dopiero dwa lata później spotkali się wszyscy przy jednym, afterowym stole… i nic już później nie było takie samo. Nagle zwiększyła się aktywność sceniczna chłopaków i to właśnie było sporym bodźcem do tego, aby stworzyć typowo koncertową tracklistę, niezależną od granego dotychczas staroszkolnego repertuaru.

„BENGERmode” to 20 utworów, z których nie wszystkie należy traktować śmiertelnie poważnie. Klimat i tematyka numerów na albumie oscylować będzie od tych bardziej humorystycznych, przez bangery imprezowe, bardziej charakterne czy też totalnie abstrakcyjnie twory. „BENGERmode” będzie muzyką do zabawy bez głębszego przekazu, choć w tekstach sprytnie przewijać będą się też gierki słowne.

W całości nie zabrakło głosu przeciw systemowi, opinii na temat obecnych wydarzeń czy jasnego stanowiska na temat pewnych ludzi i ich zachowań. Nie wszystko co słyszycie jest prawdą, ale też nie wszystko okaże się fikcją literacką. Bity od kilkunastu producentów, kilkanaście feat’ów i wiele więcej już wkrótce!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: