TEDE już za miesiąc wyda „ESPEOERTE 0121”

Opublikowano: 14/11/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wczorajszy wieczór w Kato na stałe zapisze się na kartach polskiego hip-hopu. Podczas koncertu w Mega Clubie, którym TEDE świętował dwudziestolecie wydania płyty „S.P.O.R.T.”, działy się rzeczy wielkie. Wszystko zakończyło się natomiast zapowiedzią nowego albumu, jakim jest „ESPEOERTE 0121” oraz wyświetleniem premierowego singla i teledysku.

Kto był obecny na „miesiąc przed rocznicą stanu” w Katowicach, ten wszystko wie. Wyprzedany koncert w MCK był wspaniałym świętem hip-hopu, podczas którego wraz z TEDE i zaproszonymi przez gospodarza gośćmi przenieśliśmy się do początków rozwoju tego gatunku w naszym kraju. Ekipa Wielkie Joł zapewniła wszystkim zebranym wyborne wręcz, pełne niezapomnianych, pięknych emocji wydarzenie. Na bieżąco oczywiście mogliście śledzić je na naszym Instagramie (za danie tej możliwości ogromnie dziękujemy załodze NWJ). Już wkrótce natomiast więcej o listopadowych wydarzeniach w Kato dowiecie się naszej relacji.

Finałem koncertu celebrującego album „S.P.O.R.T.” było niespodziewane pojawienie się wcześniej niezapowiedzianego Borixona, czego efektem było pogodzenie się obu raperów. Naprawdę wzruszający moment. Następnie Fiodor i Borys zagrali wspólne „Odcinam się”, a szczytowym już momentem całego wydarzenia było wykonanie ultra klasycznego „Ja Mam To Co Ty” z udziałem Wojtasa z WYP3. Jeszcze raz wielkie brawa dla NWJ za jedno z najwspanialszych rapowych wydarzeń w naszym kraju!

Na samo zakończenie koncertu TEDE zrobił z kolei to, czego spodziewało się już wielu. Zapowiedziano bowiem album, który wydaje się być naturalną koleją rzeczy, które wydarzyły się w dniu wczorajszym. Zgadza się! Już wkrótce usłyszymy „S.P.O.R.T. 2”, a dokładnie to „ESPEOERTE 0121”! Tak właśnie zatytułowana płyta premiery zaliczy, a jakże, w „rocznicę stanu”, czyli 13-go grudnia! Autorem wszystkich beatów jakie znalazły się na tym materiale jest sam TEDE. Z tą różnicą, że ten dwudziestoparoletni. Produkcje na „ESPEOERTE 0121” pochodzą z odnalezionych przez TDF’a minidisów z czasów powstawania legendarnej płyty „S.P.O.R.T.”.

Album ESPEOERTE 0121 powstał równie niespodziewanie, jak niespodziewanie zostanie wydany 13 grudnia 2021 nakładem wytwórni Wielkie Joł oraz Polski Rap. Podczas prac nad jubileuszową reedycją swojego debiutu, TEDE przejrzał dziesiątki minidisców z nagraniami z epoki. Oprócz niepublikowanych kawałków, które wzbogaciły wydawnictwo, odnalazł także własne bity, których nigdy nie wykorzystał.
Czekały one 20 lat, by raper, na fali sentymentu wywołanego przez pracę nad reedycją oraz wyjątkowym koncertem, który odbył się 13 listopada 2021 w Katowicach, nagrał na nich album będący kontynuacją swojego pierwszego longplaya.

Bity 2001, rap 2021 – to jest właśnie ESPEOERTE 0121. A Joł jest Wielkie!

TEDE - ESPEORTE 0121 - okładka

TEDE drugi (teraz wiemy już, że „PANZER” był tym pierwszym) singiel i klip zwiastujący „ESPEOERTE 0121” również zaprezentował podczas wczorajszego koncertu, co także mogliście przyuważyć w naszych relacjach z Kato. Jest to poświęcony Tomaszowi Chadzie numer zatytułowany po prostu „TOMASZ”. Przedsprzedaż albumu „ESPEOERTE 0121” trwa już z kolei w TEDE Shopie, a rozpoczęła się w momencie zakończenia tego „sportowego” wydarzenia. A za te samemu TDF’owi należą się ogromne podziękowania, które z tego miejsca czynimy!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: