„To nie miało prawa się stać”, czyli O.S.T.R. i ØRGANEK w jednym utworze

Opublikowano: 29/07/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Do sieci trafił właśnie wspólny utwór O.S.T.R. i zespołu ØRGANEK. Singiel zatytułowany „To nie miało prawa się stać” promuje film pt. „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy, który na kinowe ekrany trafić ma 13-go września.

Warto wspomnieć, że opublikowany w dniu dzisiejszym utwór nie jest pierwszym muzycznym spotkaniem Ostrego i i Tomasza Organka. Przypomnijmy, że wokalista, kompozytor i gitarzysta jest współzałożycielem soulowo-funkowo-rapowego zespołu SOFA, z którym Adam Ostrowski kiedyś dość mocno współpracował oraz koncertował. Efektem tej współpracy był chociażby krążek „Trójka Live!”, czyli wydany w 2007 roku koncertowy album O.S.T.R.’a i zespołu SOFA właśnie. Panowie intensywnie pracowali razem także przy okazji projektu „Męskie Granie”.

Powracając do roku 2019. „To nie miało prawa się stać” ma charakter bardziej rockowy, a szukając informacji na temat tego utworu znaleźliśmy taką oto wypowiedź Tomasza Organka o wyniku najnowszej współpracy z łódzkim raperem i producentem: „Piosenka tytułowa do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riffu, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości, wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów”.

„To nie miało prawa się stać”, wspólny numer O.S.T.R. i zespołu ØRGANEK teledyskiem, w którym zamieszczone zostały także fragmenty filmu „Piłsudski”, urozmaicił natomiast Michał Kisielewski z Dreamers Talent. Sprawdźcie koniecznie, bo to naprawdę dobry numer!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: