Tyler, The Creator ze świeżym singlem „DOGTOOTH”

Opublikowano: 29/03/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Tyler, The Creator przed dwoma laty wypuścił głośne „Call Me If You Get Lost”. Teraz Gap Tooth T wraca do swojego ostatniej solowej, nagrodzonej Grammy, płyty. Celem throwbacku jest natomiast zaprezentowanie rozszerzonej wersji Najlepszego Rapowego Albumu roku 2021. Zatytułowanej „The Estate Sale”, a promowanej świeżym singlem „DOGTOOTH”.

„Call Me If You Get Lost” ukazał się w czerwcu 2021 roku i na ten moment stanowi ostatni, solowy album Tylera, The Creatora. Gremium przyznające słynny nagrody Grammy wydawnictwo to uznało za najlepszy rapowy album, spośród wszystkich, jakie ukazały się w tamtym czasie. Podobny werdykt ogłosili również dziennikarze magazynu Complex. Materiał powtórzył zatem sukces zaprezentowane dwa lata wcześniej „IGOR’a”. Szóste solo Wolfa Haley’a różni się jednak znacząco od swoich poprzedników. Przede wszystkim tym, że nie zostało zaprezentowane… w całości! Tyler z myślą o płycie „Call Me If You Get Lost” utworów stworzył bowiem wiele więcej, niż te szesnaście, które otrzymaliśmy wraz z premierą albumu.

„Call Me If You Get Lost był pierwszym albumem, który nagrałem z wieloma utworami, które nie trafiły na ostateczną wersję. Niektóre z tych piosenek naprawdę kocham i wiedziałem, że nigdy nie ujrzą światła dziennego, więc zdecydowałem się opublikować kilka z nich”.

– Tyler, The Creator

Tylera, The Creator rozszerzoną wersję swojego ostatniego solowego albumu zatytułował „Call Me If You Get Lost: The Estate Sale”. Do nas natomiast wydawnictwo trafi już w najbliższy piątek, czyli 31 marca. Z kolei pierwszym niesłyszanym dotąd utworem z tego wydawnictwa, jak i singlem napędzającym promocję tejże nowości jest numer „DOGTOOTH”. Zaprezentowany przed kilkoma dniami wraz z teledyskiem, za którego reżyserię odpowiada, rzecz jasna, również sam Tyler, The Creator.

Tyler, The Creator - Call Me If You Get Lost - The Estate Sale

(Fot. główna – kadr z video „Dogtooth”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: