VNM vs W.E.N.A – kto kogo znokautuje?

Opublikowano: 02/05/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Zastanawialiście się kiedyś jak sprawdziliby się polscy, mainstream’owi raperzy w formule bitewnej? Który z nich jest najlepszym lirycznym wojownikiem? Kto najbrutalniej potrafi połamać słowem drugiego lub ośmieszyć go tak, że będzie czuł ciarki wstydu do końca życia? Wkrótce będziecie mieli okazję po części zaspokoić swoją ciekawość, bowiem walkę na zasadach grind time stoczy dwóch gigantów naszej rodzimej sceny – VNM oraz W.E.N.A.

Czym jest grind time? Grind time to forma walki słownej, podczas której przeciwnicy obrzucają się wymyślnymi panczami. Formuła ta jest bardzo podobna do freestyle’u, natomiast zasadniczą różnicą jest fakt, że przeciwnicy wiedzą wcześniej z kim będą walczyli i przygotowują sobie wersy na oponenta. Całość walki odbywa się acapella, czyli bez bitu. W przeciwieństwie do freestyle’u, w którym jednak mniejszą uwagę kładzie się na flow, a większą na kąśliwe i błyskotliwe wersy, w grind time’ie możliwość napisania swojego tekstu wcześniej i nauczenia się go na pamięć, daje pole do popisu dla flow, którym można zrobić dodatkowe wrażenie na sędziach i przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Poza wspomnianą walką VNM’a z Weną, bój stoczy też utytuowany freestyle’owiec i raper Filipek oraz znany i nieco ekscentryczny bywalec wielu bitew freestyle’owych Bajorson. Odbędą się też pojedynki mniej znanych, ale mamy nadzieję niemniej utalentowanych MC’s, którzy zakwalifikowali się do bitwy w drodze eliminacji.

Pierwsza impreza spod szyldu Rap Nokaut odbędzie się już 25 maja w warszawskim klubie Iskra. Warto wspomnieć, że obie walki główne będą rozgrywać się o wysokie stawki pieniężna i tak V i Wudoe zawalczą o 20.000,00zł, a Filipek i Bajorson o 8.000,00zł.

Wini jako współorganizator przygotował video zapowiedź bitwy.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: