Witkacy kontra Gałczyński, czyli znowu jest PRO8L3M

Opublikowano: 11/12/2023
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

PRO8L3M prezentuje klip do utworu „eXplosion”. Klubowego bangera, który znajdzie się niebawem tylko na streamingowej wersji deluxe platynowego już wydawnictwa „PROXL3M”. Wydany 1 grudnia album to konceptualny projekt celebrujący dziesięciolecie grupy, a jednocześnie opowiadający pełną napięcia historię bohatera, którego los prowadzi do nieuchronnej zguby. Po tragicznym końcu i metafizycznych przemyśleniach, nowa piosenka wieńczy dzieło niczym „L’Amour Toujours” w napisach końcowych „Nieoszlifowanych diamentów”.

eXplosion” wywoła uśmiech na ustach wszystkich wieloletnich fanów zespołu już od samego intra w formie klasycznej PRO8L3Mowej rozmowy telefonicznej. Za sprawą opracowania kultowego „The Launch” DJ Jeana, PRO8L3M zabiera słuchaczy w podróż do przełomu tysiącleci. Ery dyskotek, hard house’u i euro trance’u. Utwór brzmi, jakby nagle przed oczami umierającego bohatera płyty przewinęło się całe życie, a wizja na chwilę zatrzymała się w młodzieńczych latach.

Czy gdyby Andrzej zdał maturę na piątkę i trafił na polonistykę, jego historia potoczyłaby się inaczej? Jego literackie preferencje ograniczają się w „eXplosion” do celebracji wyższości narkotykowych zwyczajów Witkacego nad pijaństwem Gałczyńskiego. Lepszym uczniem na pewno był Oskar, który w refrenie śpiewa fragment „Nienasycenia”, dając słuchaczom do rąk wspaniały klucz interpretacyjny. Nasz bohater, grany w klipie przez Michała Skibę, kończy w klubie, gdzie na sporym farcie zalicza pamiętną nocną przygodę. Pełen szczeniackiej i beztroskiej energii wideoklip w lokalu, gdzie leje się i sypie czystą formę, stworzyła stała współpracowniczka zespołu, Gosia Herman. Autorem zdjęć jest Dominik Panasiuk, a za produkcję odpowiada MOON Films.

Albumu „PROXL3M” można słuchać we wszystkich serwisach streamingowych. Fizyczna wersja płyty do nabycia jest na stronie pro8l3m.pl. Od koncertów w Łodzi i Poznaniu rozpoczęła się trasa koncertowa, która potrwa do wiosny 2024. Następne dwa koncerty, 13 i 14 grudnia odbędą się na warszawskim Torwarze. Bilety są wyprzedane. 

(Fot. główna – autor: Jan Kriwol / źródło: mat. prasowe Mediocre Agency, tekst: materiały prasowe)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: