Wspólna „Wkręta” Mrokasa i Voitka Noir zaowocowała płytą

Opublikowano: 02/11/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Owoc współpracy Mrokasa oraz Voitka Noir w końcu ujrzał światło dzienne. Pod koniec października premierę miał ich album, „Wkręta”, a dzień ten dodatkowo uczczony został koncertem duetu.

Mrokas i Voitek Noir postanowili trochę przećwiczyć naszą cierpliwość. Promomix ich wspólnego materiału, zatytułowanego „Wkręta”, pojawił się bowiem jeszcze pod koniec lutego tego roku i mocno rozbudził ciekawość słuchaczy, zapowiadając projekt o oryginalnym, drum’n’bass’owym brzmieniu.

Sporo czasu w Warcie upłynęło jednak, zanim album ostatecznie ujrzał światło dzienne w całości. W sierpniu, by czekanie nie było aż tak nieznośne, otrzymaliśmy singiel z klipem do utworu, „Modern Nomad”, z gościnnym udziałem M-rox’a. Co ciekawe, video do kawałka zawiera fragmenty z podróży Mrokasa oraz Voitka do Nepalu, Indii oraz na Martynikę.

Materiał swoje przeleżakował i ostatecznie w oficjalnym odsłuchu pojawił się 22 października. W ten sam dzień poznański duet zagrał koncert premierowy, podczas którego zaprezentował numery z „Wkręty” w rozszerzonym składzie koncertowym, w skład którego weszli Paweł Kosicki – gitara basowa, Franciszek Wajdzik – klawisze, Jagoda Różycka – wokal oraz Piotr Jaraszkiewicz – bębny.

„Wkręta” to 10 pozycji utrzymanych w drum’n’bass’owym klimacie, o który od strony producenckiej zadbał Voitek Noir – zdobywca v-ce mistrzostwa świata IDA 2011 w kategorii live act do spółki z Tasem. Rap na albumie to rzecz jasna działka Mrokasa, założyciela kultowego w Poznaniu składu AIFAM. Poza gospodarzami, na „Wkręcie” pojawiają się także Ola Turoń, M-Rox, Kacper Krupa, Franek Wajdzik oraz Jagoda Różycka. Projekt ten zdecydowanie polecamy tym, którzy szukają w rapie świeżego brzmienia, nie idącego pod rękę z aktualnie panującymi trendami.

Albumu „Wkręta”, autorstwa Mrokasa i Voitka Noir, w całości posłuchacie w serwisach cyfrowych.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: