Wystawa PROXL3M EXPERI3NCE w Melt Museum

Opublikowano: 08/11/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Album „PROXL3M” to jubileuszowa płyta celebrująca dziesięciolecie PRO8L3Mu. Jak dotąd usłyszeliśmy dwa single – „Nicea” oraz „Mayday”. Z materiałem w całości będzie można jednak zapoznać się przed zaplanowaną na grudzień premierą! Bowiem już 23 listopada w warszawskim melt museum otworzy się poświęcona PRO8L3Mowi wystawa PROXL3M EXPERI3NCE. W jej ramach wysłuchać będziemy mogli albumu „PROXL3M”. A także zanurzyć się w interaktywnych wizualizacjach czy zobaczyć artefakty związane z historią zespołu.

Jednym z centralnych elementów PROXL3M EXPERI3NCE będzie sala odsłuchowa z projekcją 270 stopni. W jej wnętrzach nie tylko będzie można wysłuchać albumu „PROXL3M”, ale zobaczyć także studio, w którym powstała muzyka. Za oprawę wizualną każdego z prezentowanych utworów odpowiada studio MELT IMMERSIVE, czyli Kamila Staszczyszyn i Kuba Matyka. Twórcy przedpremierowych odsłuchów „OUTPOST” i „TEST DRIV3” oraz interaktywnej oprawy wizualnej zeszłorocznej trasy duetu PRO8L3M. Goście będą mogli posłuchać również audioprzewodnika nagranego we współpracy ze Spotify, które jest partnerem audio wydarzenia.

Obok możliwości posłuchania premierowych utworów Oskara i Steeza, wystawa będzie miała charakter swoistego muzeum PRO8L3Mu. Wypełnią ją rekwizyty i prace związane z historią zespołu. Goście będą mogli nie tylko zobaczyć wiele artefaktów czy niepublikowanych dotąd zdjęć. Ale także samemu stać się częścią powstającego już od dekady świata. Robiąc sobie zdjęcie na ikonicznej tratwie i przenosząc się na okładkę debiutanckiego albumu. Z pomocą sensorów 3d z kolei będzie można zdigitalizować postać i wejść do interaktywnych wizualizacji znanych z koncertów.

Wystawa będzie również okazją do ponownego spotkania artystów ze stałymi współpracownikami. Dzięki współpracy z marką Betclic jedną z sal, urządzoną w dawnym sejfie, ozdobi FUZI. Artysta i tatuator, znany fanom przede wszystkim z ikonicznych okładek do płyt „Art Brut” i „Art Brut 2”. Z kolei w innej z sal będzie można poczuć zapach, który został zaprojektowany wspólnie z zespołem przez niezależne francuskie studio perfumiarskie Flair. Twórczynie podchodzą do zapachów jak do kolejnej dziedziny sztuki i przełożyły muzykę PRO8L3Mu na doznania olfaktoryczne.

W godzinach otwarcia wystawy funkcjonować będzie sklep, w którym będzie można kupić przedpremierowo merch z tegorocznego dropu. W regularnej sprzedaży pojawi się on dopiero po zamknięciu wystawy.

Historia miejsca, które gościć będzie wystawę PROXL3M EXPERI3NCE, znakomicie wpisuje się w narracje obecne na krążkach grupy. Budynek przy Placu Powstańców Warszawy w PRL-u pełnił funkcję społeczno-kulturalną. Znajduje się raptem kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym Oskar i Steez nagrali pierwsze wspólne numery. Dziś, po ponad 60 latach, w jego murach doświadczać można przede wszystkim osiągnięć sztuki cyfrowej, jaką tworzy i prezentuje studio MELT IMMERSIVE. Chciałeś to masz, pić z nią w VR drinka.

Bilety na PROXL3M EXPERI3NCE są w sprzedaży na stronie meltmuseum.com/proxl3m-experi3nce w cenie od 59 do 99 złotych.

PROXL3M EXPERI3NCE w melt museum

PROXL3M EXPERI3NCE

Kiedy? 23.11. – 03.12.2023
Gdzie? Melt Museum, Warszawa, Aleja Powstańców Warszawy 2a
Bilety: 59-99 PLN na meltmuseum.com/proxl3m-experi3nce

(Fot. główna – autor: Jan Kriwol / źródło: mat. prasowe Mediocre Agency)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: