A Wy doświadczyliście PROXL3M EXPERI3NCE?

Opublikowano: 05/02/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Projekt PROXL3M przeszedł do historii. Jubileuszowy album i jubileuszowa trasa koncertowa Oskara i Steeza okazały się ogromnym sukcesem. Co więcej, w Melt Museum Warsaw powstała multimedialna wystawa, gdzie przeniesione zostało studio Steeza.

Oskar i Steez mogą zaliczyć swój jubileuszowy rok do bardzo udanych. Z okazji 10-lecia działalności wypuścili album „PROXL3M”, który sprzedał się w nakładzie ponad 30 tysięcy sztuk. Co więcej, zagrali trasę koncertową, podczas której bilety wyprzedawane były do zera w każdym mieście. Okazuje się jednak, że to nie wszystkie, urodzinowe osiągnięcia PRO8L3M’u.

W listopadzie ubiegłego roku, w Melt Museum Warsaw, powstała specjalna wystawa, zatytułowana „PROXL3M EXPERI3NCE”. Poświęcona była historii warszawskiej grupy oraz jej najnowszemu wydawnictwu. Na stronie wydarzenia, organizatorzy opisują, co czekało na przybyłych gości:

„Jednym z jej centralnych elementów będzie sala odsłuchowa z projekcją 270 stopni, w której nie tylko wysłuchacie przedpremierowo nowego albumu, ale zobaczycie także studio, w którym powstała muzyka (…) Goście będą też mogli posłuchać audioprzewodnika nagranego we współpracy ze Spotify, który jest partnerem audio wydarzenia.

Obok listening party wystawa będzie miała charakter swoistego muzeum PRO8L3M-u. Wypełnią ją rekwizyty i prace związane z historią zespołu. Goście będą mogli nie tylko zobaczyć wiele artefaktów czy niepublikowanych dotąd zdjęć, ale również stać się częścią PRO8L3M-owego uniwersum, robiąc sobie fotkę na ikonicznej tratwie i przenosząc się na okładkę debiutanckiego albumu. A z pomocą sensorów 3D będzie można zdigitalizować swoją osobę i wejść do interaktywnych wizualizacji znanych z koncertów.”

I choć czas trwania wystawy już minął, wciąż można doświadczyć choćby jej namiastki, oglądając trzeci odcinek serii „BEHIND THE STEEZ”. W odcinku jesteśmy świadkami przygotowań Steeza do wystawy, który, jak już przyzwyczaił nas do tego w poprzednich odcinkach, raczy nas swoimi przemyśleniami i historiami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: