Killer Mike triumfuje podczas gali Grammy 2024

Opublikowano: 05/02/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Killer Mike okazał się jednym z największych wygranych tegorocznego rozdania nagród Grammy. Autora albumu „Michael”, uznanego rapowym albumem roku, jako zwycięzcę wyczytano aż trzykrotnie. Tyle samo prestiżowych statuetek otrzymała za rok 2023 jedynie SZA. Sukces Jerome’ego Jewela przyćmiła jednak… interwencja policji. A następnie wyprowadzenie skutego kajdankami rapera z Crypto.com Arena w LA, gdzie miała miejsce 66. gala Grammy.

Killer Mike regularnie pojawiał się w naszych newsach, od kiedy w 2021 roku, singlem „RUN”, raper zapowiedział pierwszy od dziesięciu lat solowy album. Wydawnictwo zatytułowane „MICHAEL”. Jak się obecnie okazuje, najlepszy rapowy album 2023 roku według Recording Academy. Dzisiaj z kolei o współtwórcy Run The Jewels rozpisują się już wszystkie, również nie muzyczne, media. Powodem, niestety, nie jest otrzymanie przez Killer Mike’a statuetek w kategoriach Best Rap Album, Best Rap Song i Best Rap Performance. A zatrzymanie Michaela Rendera przez policję miasta Los Angeles. Z wydanego przez LAPD oświadczenia dowiadujemy się natomiast, że interwencję przeprowadzono na podstawie artykułu 243 (A) Kodeksu karnego Kalifornii. A ten dotyczy wykroczenia związanego z pobiciem lub bądź naruszeniem nietykalności cielesnej. A te, według rzecznika LAPD, takowe zajść miało tego samego dnia, o godzinie 16.00 czasu lokalnego. Killer Mike’a z siedziby głównej policji zwolniono przed godziną 22.00, o czym poinformował prawnik rapera. Dodając, że Mike Bigga udaje się dalej świętować swoją wygraną. Z kolei dziennikarze Agencji Reutera zwrócili uwagę, że funkcjonariusze policji nie ujawnili szczegółów zajścia, którego efektem było zatrzymanie Killer Mike’a. Nie precyzuje tego również oświadczenie wydane przez rzecznika LAPD.

Killer Mike nie krył olbrzymiego entuzjazmu, a następnie jeszcze większego, wzruszenia odbierając nagrody za swoją twórczość. Pozostałe dwie statuetki, w kategoriach Best Rap Song i Best Rap Performance, raper otrzymał natomiast za utwór „Scientists & Engineers” nagrany z udziałem André 3000, Future’a oraz Eryn Allen Kane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Killer Mike przez The Recording Academy solowo wyróżniony został po raz pierwszy w swojej karierze.

„W wieku 20 lat pomyślałem, że fajnie jest być handlarzem narkotyków. W wieku 40 lat zacząłem żyć żałując tego, co zrobiłem. W wieku 45 lat zacząłem o tym rapować. W wieku 48 lat stoję tutaj jako człowiek pełen empatii i współczucia z powodu tego, co zrobiłem”

– Killer Mike

(Fot. główna – kadr z video „KILLER MIKE Backstage At The 2024 GRAMMYs”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: