Abradab & Gutek zagrają „Czerwony Album” na THE LEGEND

Opublikowano: 14/12/2023
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

THE LEGEND – IDĘ DALEJ to druga edycja wyjątkowego festiwalu, zaplanowanego na dzień 9 marca 2024 roku w w PreZero Arena w Gliwach. Będzie to prawdziwie hip-hopowa uczta i wielkie muzyczne widowisko, na którym swoje największe klasyki zagrają Paktofonika, Molesta Ewenement, Fenomen, Grammatik, Peja/Slums Attack, Liroy i 52 Dębiec. A także Abradab & Gutek, którzy wspólnie zaprezentują kultowy „Czerwony Album”!

Wyjątkowo wyczekiwanym punktem line up’u festiwalu THE LEGEND – IDĘ DALEJ jest wspólny koncert legendarnego duetu Abradab & Gutek. Twórcy zagrają bowiem swoje największe klasyki. Z kolei fani już ostrzą zęby na ponadczasowe szlagiery z płyty ”Czerwony Album”, która akurat w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 20-lecie. A wszystkim doskonale znane numery z tego albumu, jak „Miasto jest nasze”, „Rapowe ziarno 2 (szyderap)” czy „Lubię dobre” wybrzmią w PreZero Arena na nowo. Z legendarną mocą! My natomiast musimy zobaczyć się pod sceną!

„Czerwony Album” to pierwsza solowa płyta Abradaba. Wydana przez S.P. Records 8 czerwca 2004
roku. W nagraniach kawałków udział wzięli Gutek, Joka, TEDE, Frenchman oraz WSZ i CNE. O warstwę muzyczną zadbał natomiast w większości sam Abradab, a także IGS, Jajonasz, DJ 600V, Macuk, czy Banach. Pierwsze solo współtwórcy Kalibra 44 wyróżniono Fryderykiem w kategorii „Najlepszy album hip-hop/R&B”. Z dzisiejszej perspektywy „Czerwony Album” uznaje się już za jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych projektów w historii polskiego hip-hopu.

THE LEGEND – IDĘ DALEJ to jednocześnie doskonała okazja, by sprawić najbliższym niespodziankę i zabrać ich w muzyczną podróż do przeszłości. THE LEGEND – IDĘ DALEJ to festiwal, który łączy pokolenia! A bilety na wydarzenie, które znajdziecie w serwisie Eventim, okazać mogą się być mocno trafionym prezentem na zbliżające się Święta.

THE LEGEND 2 - IDĘ DALEJ - GLIWICE 2024

THE LEGEND 2: IDĘ DALEJ

Kiedy? 09.03.2024
Gdzie? Gliwice, PreZero Arena
Bilety: od 125,54 PLN na www.eventim.pl/artist/the-legend-ide-dalej/

(Współpraca z: Musictainment)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: