Abradab wypuścił pierwszy singiel zwiastujący nowy album

Opublikowano: 18/10/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Przed kilkoma godzinami w sieci ukazał się singiel „Powietrze”, który wraz z towarzyszącym mu klipem stanowi pierwszy zwiastun nowego solowego krążka Abradaba! Poznaliśmy również szczegóły, okładkę oraz tracklistę zbliżającego się wydawnictwa.

Swój szósty solowy album założyciel Kalibra 44 zatytułował „048”, składać będzie się z 12 numerów, a jedynym zaproszonym gościem jest brat Daba Joka. Za produkcję materiału w całości odpowiada Abradab do spółki z Mateuszem Jarozem Pakuszyńskim. Miks całości powierzony został natomiast DJ’owi Epromowi, który dopieścił ją także scratchami oraz cutami. Poniżej znajdziecie kilka słów co na temat swojego nowego krążka mówi sam Dab, a także okładkę oraz pełną tracklistę albumu „048”, którego premiera zaplanowana została na 23 listopada.

Co do samego singla „Powietrze”. Jeśli jest on reprezentatywny dla całego nowego wydawnictwa, bez wątpienia, jednej z legend polskiego rapu – to my mamy ochotę na więcej. W samym klipie obrazującym numer zawarto natomiast sporo nawiązań do poprzednich teledysków Abradaba. Realizacja powierzona została ekipie Przedmarańczy.

„Od kilku lat praktycznie nie słucham trueschoolu. Słucham rzeczy nowych i to właśnie takie grały mi w głowie, gdy robiłem beaty, nowoczesne, ale nieoczywiste. W “048” znajdą się utwory pod względem muzycznym wręcz imprezowe, ale także bardzo mroczne; jest i boom bap, i trapowe smaczki, dużo beatu i melodii – jednocześnie spójnie i zróżnicowanie. Tekstowo abradabowo, eksperymentalnie, światopoglądowo – społecznie, a nawet politycznie. Powaga miesza się z szyderapem. “048” współtworzyli ze mną Mateusz Pawluś i Jaroz Pakuszyński, grający ze mną od lat solo, jak i z Kalibrem 44. Gościnnie usłyszeć można Jokę. Płytę dodatkowo dopieścił i zmiksował Michał Eprom Baj”.

Abradab-048-okładka

Abradab – 048

01. Pio
02. Powietrze
03. Tańcz
04. Czesze Cię
05. Horyzonty
06. Ciapa
07. Odpalam
08. Złe oko
09. Wir
10. Blask
11. Luz
12. Yee Boy + Joka

Premiera albumu „048”, jak pisaliśmy przypada 23 listopada, preorder natomiast już teraz dostępny jest w tym miejscu.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: