Album Black Star na beatach Madliba ukaże się w maju

Opublikowano: 10/04/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

To już pewne! Po latach oczekiwań Mos Def aka Yasiin Bey i Talib Kweli nareszcie wydadzą jednak drugi album jako Black Star! Płytę, za której brzmienie w całości odpowiedzialny jest Madlib zatytułowano „No Fear Of Time”. Premierę natomiast zaplanowano już na przyszły miesiąc. Niestety, wydawnictwo nie będzie szeroko dostępne…

Black Star pojawia się u nas regularnie od dłuższego czasu. Talib Kweli i Yasiin Bey jeszcze w 2018 roku dali nam nadzieję, że dane będzie nam posłuchać drugiego albumu, jaki nagrali w duecie. I aby maksymalnie już spotęgować oczekiwania słuchaczy, nowojorscy raperzy ujawnili, że brzmieniem następcy kultowego „Mos Def & Talib Kweli Are Black Star” zajmie się nikt inny, tylko Madlib! Tę niewiarygodną wręcz obietnicę potwierdzono po roku. Ujawniając, że Mos Def & Talib Kweli, album na beatach Madliba, nagrywać skończyli! W 2020 roku dowiedzieliśmy się jednak, że materiał ten może jednak nigdy nie ukazać! Nadzieje wróciły po roku. Wraz z pojawieniem się nowego utworu Black Star. Wyprodukowanego, rzecz jasna, przez The Beat Konducta. Po kolejnych kilku miesiącach ukazał się jeszcze jeden. Chociaż „ukazał” nie jest w tym przypadku najlepszym określeniem. Yasiin Bey i Talib Kweli swoim premierowym utworem otworzyli bowiem netflixowskie show Dave’a Chappelle. Natomiast w marcu tego dotarły do nas kolejne wieści w temacie drugiej płyty Black Star. Ponownie dające duże nadzieje, na to, że kawałki, nagrane przez duet Mos Def & Talib Kweli na beatach Madliba, nie pozostaną jednak w szufladach tych twórców.

Black-Star

Tym sposobem dotarliśmy do dnia dzisiejszego. A precyzyjniej rzecz ujmując, przed wczorajszego. W piątek 8-go kwietniego wskazano bowiem datę premiery drugiego albumu duetu Black Star! Oczywiście, stworzonego o beaty, których autorem jest Madlib! Niewiarygodne? A jednak! To kiedy ukaże się kolejna płyta, którą wspólnie nagrali Yasiin Bey i Mos Def? Za niecały miesiąc, dokładnie 3-go maja 2022 roku! Entuzjazm studzi jednak dość skutecznie jeden fakt. Album zatytułowany „No Fear Of Time” nie bedzie dostępny w popularnych serwisach streamingowych!

Yasiin Bey i Talib Kweli wielokrotnie wspominali, że drugi album Black Star puścić zamierzają poza oficjalnym obiegiem. Być może właśnie taki zamiar duetu przez tak długi czas uniemożliwiał premierę? Ta natomiast, wspomnianego 3-go maja, odbędzie się na platformie streamingowej Luminary. I jedynie w tym miejscu „No Fear Of Time” będzie legalnie dostępne. Z Luminary raperzy związani są już od jakiegoś czasu. To właśnie na tej platformie dostępny jest podcast „The Midnight Miracle”, który wspólnie prowadzą Yasiin Bey, Talib Kweli i Dave Chappelle.

black-star-no-fear-of-time-album-cover-art

Talib Kweli, przy okazji zapowiedzi premiery drugiego albumu Black Star, przedstawił kulisy prac nad „No Fear Of Time”. Na wyczekiwaną od ponad dwóch dekad płytę Yasiin Bey i Talib Kweli stworzyli wspólnie dziewięć utworów. I podobnie, jak w przypadku prac nad „Mos Def & Talib Kweli Are Black Star”, żadnego z nich nie zarejestrowano w studio nagraniowym.

„Jakieś 3 – 4 lata temu zacząłem odwiedzać Yasiina w Europie i rozmawiać o utworach do napisania na album. Sprowadziłem inżyniera dźwięku tylko po to, żeby zobaczyć, co z tego wyjdzie. Kiedy zdałem sobie sprawę, że nasze rozmowy zaczynają naturalnie przekształcać się w twórcze konwersacje, zacząłem upewniać się, że inżynier jest zawsze w pobliżu. Pewnego dnia byliśmy po prostu w hotelu, słuchając bitów Madlib, a on powiedział: „Puść jeszcze raz tę taśmę Madliba”. Puszczam beat, a on zaczyna rymować. I tak zrobiliśmy pierwszy utwór…

To jest bardzo podobne do tego, jak nagraliśmy pierwszy album. Tylko na pierwszym albumie nie było mobilnych studiów. Przy nagrywaniu tego albumu nie postawiliśmy stopy w jednym studiu nagraniowym. Wszystko to zostało zrobione w pokojach hotelowych oraz na backstage’ach występów Dave’a Chappelle’a”.

Talib Kweli

Zatem wszystko mamy już jasne. Black Star, po raz drugi, ukaże się 3-go maja 2022 roku. Miejscem pojawienia się albumu „No Fear Of Time” będzie natomiast platforma Luminary. Zapowiedź nowej płyty duetu Mos Def & Talib Kweli pojawiła się jednak również na YouTube. Podobnie jak okładka drugiego albumu Black Star, którą widzicie powyżej.

Black Star swój powrót potwierdził także poprzez zaprezentowanie premierowego singla! Pierwszym utworem oficjalnie zwiastującym album „No Fear Of Time” jest „Mineral Mountain”, w którym gościnnie pojawia się Black Thought z The Roots! Duet Yasiin Bey & Talib Kweli tym wyjątkowym numerem podzielił się ze słuchaczami również jedynie za pośrednictwem platformy Luminary. Natomiast dla zachęty fragment „Mineral Mountain” pojawił się na Instagramie Taliba Kweli.

https://www.instagram.com/p/CcHTquzDyXE/
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: