Alias Blekaut prezentuje gości na „Projekcie: Wdzięczność”

Opublikowano: 13/09/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Alias Blekaut podgrzewa atmosferę przed premierą pierwszego producenckiego, pełnowymiarowego albumu. „Projekt: Wdzięczność” już 'na papierze’ prezentuje się jako bardzo ciekawe wydawnictwo. Usłyszymy bowiem na tym wydawnictwie takich zawodników jak, m.in. Guilty Simpson, Peja, Ero JWP i cały skład WCK. Wcześniej natomiast w sieci pojawił się „Polski Klasyk”, czyli video singiel nagrany z duetem Proforma i Pluto.

Alias Blekaut promocję albumu „Projekt: Wdzięczność” rozpoczął przed miesiącem singlem „Mój Skok” z gościnnym udziałem Ero JWP. Wówczas też przybliżyliśmy Wam zarys producenckiej płyty Blekauta. Dzisiaj natomiast możemy już zdradzić Wam wspomnianych, a wtedy jeszcze skrywanych w tajemnicy, gości zaproszonych przez beatmakera z Chrzanowa na „Projekt: Wdzięczność”. A jest, co najmniej, nietuzinkowo. Oprócz wspomnianego Erosa, na albumie uświadczymy numer, który wspólnie nagrali Peja, DJ Eprom i pochodzący z Detroit Guilty Simpson. Track składu WCK czy też kawałki nagrane przez Bu, Padlin’skiego, Bezsenny Underground, Definicja Crew,, Błaszczu i Warszawskiego. A jako, że „Projekt: Wdzięczność” zapowiadany jest jako płyta utrzymana w klimacie klasycznie brzmiącego rapu, pojawić musieli się i DJ-e. W tym przypadku są to DJ Bed, przywołany już Eprom, a także DJ HWR, DJ Kaczy, Malowany, DJ Noriz i Falsyfeecut. Pełną tracklistę płyty „Projekt: Wdzięczność” znajdziecie poniżej.

Alias Blekaut - Projekt Wdzięczność - tracklista

„Polski Klasyk” to z kolei drugi singiel zwiastujący zaplanowaną na jesień premierę albumu „Projekt: Wdzięczność”. Do nagrania tego kawałka Alias Blekaut tym razem zaprosił reprezentantów podziemia – warszawski duet Proforma oraz rzeszowskiego wyjadacza Pluto. Swoje trzy grosze zza adapterów dorzucił z kolei DJ Bed, a całość klimatycznym klipem zobrazował Dominik Błaszczyk z Prime Photo.

„Polski Klasyk to nostalgiczna podróż przywołującą wspomnienia z przełomu lat ’90 i ’00.
Jest to hołd oddany rodzimej kulturze hip-hopowej, która rządziła w tamtych czasach na podwórkach całej Polski i wychowała pokolenie”

– Alias Blekaut

Producent już teraz zdradza również, jaki numer wybrano, by zaprezentować jako trzeci video singiel zwiastujący „Projekt: Wdzięczność”. Będzie to „The Realest” z gościnnym udziałem Guilty Simpsona, Peji oraz DJ’a Eproma, do którego zdjęcia nakręcono w Wiedniu, Poznaniu i Warszawie. Wydawnictwo Alias Blekauta już teraz nabyć w przedsprzedaży odwiedzając to miejsce.

Alias Blekaut - Projekt Wdzięczność - okładka albumu

Alias Blekaut – Projekt: Wdzięczność

 1. Intro ft. DJ Bed
 2. Mój Skok ft. Ero JWP, DJ Bed
 3. Polski Klasyk ft. Proforma, Pluto, DJ Bed
 4. The Realest ft. Guilty Simpson, Peja, DJ Eprom
 5. Azymut Najntisów ft. Bu
 6. Historia Znajomości (skit) ft. Padlin’ski, Bu
 7. Koncerty, Awantury ft. Padlin’slki, DJ Bed
 8. Proza Życia ft. WCK, Rookie, DJ HWR
 9. Sens ft. Bezsenny Underground
 10. Ślepa Miłość ft. Definicja Crew, Malowany
 11. Trochę Już Idę ft. Błaszczu, Warszawski, DJ Kaczy
 12. Outro ft. DJ Noriz, Falsyfeecut

(Fot. główna – kadr z video „Polski Klasyk”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: