Common i Pete Rock pracują nad wspólnym albumem

Opublikowano: 13/09/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Common ujawnił niedawno, że pracuje nad nowym albumem. Co więcej, jeden z najsłynniejszych raperów z Chicago zdradził, że przy procesie tym nawiązał współpracę z legendą Nowego Jorku, jaką bez wątpienia jest Pete Rock. Czy czeka nas zatem płyta, pod którą wspólnie podpiszą się Common & Pete Rock?

To byłoby coś! Common po kilku latach muzycznych poszukiwań wraca do esencjonalnego brzmienia klasycznego rapu. A pomóc poecie z Chicago ma tym nikt inny, jak Pete Rock! Rewelacją tą podzielił się sam autor „A Beautiful Revolution” sprzed dwóch lat, goszcząc w programie „The Beat With Ari Melber” emitowanym w stacji MSNBC. Lonnie Rashid Lynn w rozmowie z Arim Melberem przyznał, że tworząc swój nowy projekt słuchał dużo klasycznego rapu z lat 90-tych. A co istotniejsze, nawiązał współpracę ze współautorem kultowych „Mecca and the Soul Brother” i „The Main Ingredient”.

„Słuchałem dużo hip-hopu z lat 90-tych, ponieważ tworzyłem nowy projekt. Pracuję nad nowym albumem z Pete’em Rockiem i to po prostu energia tej muzyki. Czy to Brand Nubian, A Tribe Called Quest, czy De La Soul, którzy właśnie udostępnili swoją muzykę w streamingu. Słuchanie tego było inspirujące .”

– Common

Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać na efekty współpracy podjętej przez Commona i Pete Rocka. Licząc tym samym, że kooperacja ta przekuje się w pełnoprawny album, który dane będzie nam usłyszeć już wkrótce. W tym miejscu warto też przypomnieć, że Common Sense i Pete Rock wspólne numery mają już na koncie. Jednym z nich jest słynne „The Bitch in Yoo” stanowiące diss rapera z Chicago na Ice Cube’a. Drugim natomiast jest „Verbal Murder 2”. Nagrany w towarzystwie Big Puna i N.O.R.E.’a, a pochodzący ze słynnego „Soul Survival” nowojorskiego producenta.

(Fot. główna – kadr z video „Majesty (Where We Gonna Take It)”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: