August Greene – supergrupa założona przez Commona prezentuje pierwszy klip

Opublikowano: 08/02/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Powstanie do życia grupy August Greene z pewnością ucieszyło bardzo wielu fanów muzyki. Nie może być inaczej gdy zespół zakładają takie tuzy jak Common oraz muzycy i producenci Robert Glasper Karriem Riggins. Panowie współpracują i przyjaźnią się już od dłuższego czasu, a teraz jako trio August Greene postanowili dostarczyć nam ożywczą hybrydę R&B, hiphopu i jazzu. No coś pięknego!

Pierwszym singlem zwiastującym projekt August Greene jest utwór zatytułowany „Optimistic”, w którym artystów wspomaga dawno niesłyszana wokalistka Brandy. Utwór w wersji audio ukazał się w połowie zeszłego miesiąca, teraz natomiast otrzymaliśmy obrazujący go klip w reżyserii B+.

A jeśli sam numer wydaje Wam się znajomy to macie racje. „Optimistic” stanowi bowiem cover utworu z repertuaru soulowo-gospelowego zespołu Sounds Of Blackness z 1991 roku.

A wracając już do samego super tria August Greene. Głównym impulsem, który zdeterminował długoletnich współpracowników jakimi są Common, Robert Glasper Karriem Riggins było zdobycie przez nich nagrody Grammy za utwór „Letter To The Free”, który przypominamy Wam poniżej.

Premiera albumu August Greene zapowiedziana została na 9 marca 2018!

 

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: