Biak i Qzyn prezentują „Jasny Obraz Ciemnych Czasów”

Opublikowano: 27/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Biak i Qzyn wydają wspólny album. Nareszcie! Gdyż pierwszą, a do tego bardzo udaną, zapowiedź tej współpracy otrzymaliśmy ponad rok temu. Przez ten czas raper i producent przygotowali wspólnie „Jasny Obraz Ciemnych Czasów”, który właśnie trafił do przedsprzedaży, a którego premierę zwiastuje video singiel „JOCC”.

Biak i Qzyn w marcu ubiegłego roku puścili singiel „Trzy Minuty”. Prywatnie, jeden z najczęściej słuchanych przeze mnie numerów w 2023. Wówczas też duet uspokoił słuchaczy krótką informacją: „mamy tego więcej”. Na to więcej jednak trochę musieliśmy poczekać. Czas oczekiwania wynagradza natomiast pierwszy, oficjalny już, singiel zwiastujący „Jasny Obraz Ciemnych Czasów”. Teledysk nakręcono do numeru tytułowego z albumu Biak x Qzyn, czyli „JOCC”. Utworu równie udanego, co poprzedni od tej dwójki. Biak na samplowanym, hipnotycznym bicie Qzyna kładzie szczere, dobrze poskładane wersy. Jeden za drugim, bez przerwy. W rezultacie daje to trwający lekko ponad dwie i pół minuty kawałek bez refrenu, dlatego też tak wciągający. Realizacją klipu obrazującego „JOCC” zajął się z kolei sam Qzyn, którego przy montażu wspomógł Tuwim.

„Jasny Obraz Ciemnych Czasów” ukaże się w czerwcu. Na ten miesiąc bowiem zaplanowano wysyłkę limitowych płyt duet Biak x Qzyn, których przedsprzedaż wraz z premierą singla „JOCC” wystartowała w sklepie Istota Records. Nowo powstałego labelu, który swoją działalność rozpoczyna wraz z wydawnictwem „Jasny Obraz Ciemnych Czasów”.

(Fot. główna – kadr z video „JOCC”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: