Błoto zaprasza na Hip Hop Special: We Remember J Dilla

Opublikowano: 31/01/2024
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Rozpoczynający się zaraz luty to miesiąc, w którym pamięć o Jay Dee jest wyjątkowo żywa. Przez najbliższe cztery tygodnie odbywać będzie się mnóstwo wydarzeń stanowiących tribute dla jednego z najważniejszych hiphopowych producentów. W naszym kraju przed szereg wychodzi zespół Błoto, który pod hasłem „We Remember J Dilla” odwiedzi aż pięć miast, by na żywo zaprezentować bity mistrza z Detroit.

Już zaraz rozpocznie się „Dilla Month”. Okres wzmożonego wspominania jednego z najważniejszych producentów muzyki naszego pokolenia. 7 lutego 1974 roku bowiem urodził się Jay Dee. W 2024 roku obchodziłby okrągłe, 50 urodziny. Niestety choroba zabrała go zbyt wcześnie już 18 lat temu. Od 10 lutego 2006 roku, środowisko hip-hopowe zawsze przechodzi ten okres tak samo: kultywując twórczość innowatora kolektywnie. Tym razem zrobi to zespół Błoto w poznańskim klubie Blue Note, reinterpretując w kwartecie bity mistrza.

„Znamy niewiele osób z naszego bliskiego otoczenia, które nie obcowałyby z muzyką Jamesa Yanceya. Tyle okresów, tyle styli, tyle ponadczasowych numerów. J Dilla = Hip Hop”.

– Błoto

Błoto to zespół, który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do Trójmiasta skład coraz bardziej się uszczuplał. Ku końcowi drogi ostał się kwartet w składzie Latarnik (instrumenty klawiszowe), Wuja HZG (bass), Cancer G (perkusja), OlafSaxx (saksofony). Tworzący muzykę mocno osadzoną w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołującą się bardzo luźno do brzmienia lat 90. Muzyka brudną i bezkompromisową, której siła leży w bębnach i basie.

Błoto – Hip Hop Special: We Remember J Dilla

Kiedy? 16.02.2024, godzina: 20:00
Gdzie: Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 76
Bilety: od 89 PLN na eventim.pl

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: