WBW 2024 z najwyższą w historii polskiego freestyle’u nagrodą?

Opublikowano: 01/02/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Kolejne karty, odnośnie powracającej po przerwie Wielkiej Bitwy Warszawskiej, zostają odsłonięte. Organizatorzy zdradzili, kto poprowadzi zmagania zawodników oraz gdzie odbędzie się pierwsza bitwa eliminacyjna. Zapowiedzieli też najwyższą w historii polskiego freestyle’u nagrodę pieniężną.

Po 4 latach przerwy powraca WBW. Najsłynniejsza, cykliczna bitwa freestyle’owa, doczeka się w tym roku swojej XVIII edycji. Początkowo Wielkiej Bitwy Warszawskiej brakowało. Z czasem jednak ligi oraz pojedyncze, świetnie zorganizowane bitwy skutecznie zapełniły lukę po zawodach, rozgrywanych w warszawskiej Proximie. Przed organizatorami WBW trudny bój o niegdysiejszy prestiż, ale ci podejmują broń i odsłaniają kolejne karty odnośnie tegorocznej edycji imprezy.

W social media pojawił się wczoraj film, w którym znany i lubiany Murzyn, ogłasza, że to właśnie on poprowadzi WBW 2024. I dobrze, bo to charyzmatyczny i doświadczony w tym fachu gość, który z całą pewnością sprawdzi się w tej roli. Ponadto, z filmu dowiadujemy się, że łącznie odbędzie się 7 bitew eliminacyjnych, z których wyłonieni zostaną finaliści. Ósmy zawodnik dołączy do finalistów na zasadzie 'dzikiej karty’.

Do zaciekłej rywalizacji, podczas XVIII edycji Wielkiej Bitwy Warszawskiej, organizatorzy postanowili zmotywować zawodników wygraną pieniężną. Ciężko jednak do końca stwierdzić, jaka będzie to kwota. Murzyn w zapowiedzi twierdzi, że najwyższa w historii polskiego freestyle’u. Oznaczałoby to, że WBW musiałoby przebić Bitwę o Południe. Tam łączna pula nagród wyniosła 33 tysięcy złotych, a triumfator, Koro, zgarnął aż 20 tysięcy sam dla siebie.

Pierwsza bitwa eliminacyjna WBW 2024 odbędzie się 16 marca w Klubie Studenckim Żaczek w Krakowie. Zapisy na bitwę otwarte zostaną w połowie lutego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: