Common i Pete Rock prezentują wspólne „Dreamin'”

Opublikowano: 13/06/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Common i Pete Rock zaprezentowali drugi singiel zwiastujący wyczekiwany przez słuchaczy, wspólnie nagrany album. Tym razem jest to zarejestrowany podczas live session utwór „Dreamin'”. Wraz z opublikowaniem singlowego numeru, poznaliśmy również tracklistę i datę premiery płyty „The Auditorium Vol. 1.”.

Common i Pete Rock zapowiadają wspólny album drugim singlem. Bardziej udanym niż poprzedni, czyli „Wise Up”. Utwór zatytułowany „Dreamin'” prezentuje bowiem brzmienie, którego spodziewaliśmy się po tym duecie. Pete Rock stworzył idealną dla rapera z Chicago harmonijną, soulową, opartą na samplu z „Day Dreaming” Arethy Franklin kompozycję. Common natomiast swoim klasycznym flow, w niestroniącym od follow-up’ów tekście, tłumaczy czym było dla niego tytułowe marzenie. Po „Dreamin'” premiery „The Auditorium Vol. 1.” wyczekujemy jeszcze bardziej. Odliczać, na szczęście, musimy jedynie niecały miesiąc, gdyż datę ukazania się albumu duetu Common & Pete Rock zaplanowano na 12 lipca w wersji cyfrowej, a na 23 sierpnia premierę kompaktów i złotych winyli.

Wraz z pojawieniem się singla „Dreamin'” poznaliśmy także szczegóły albumu „The Auditorium Vol. 1.”. Uświadczymy na nim piętnaście utworów, a kilka z nich Common i Pete Rock nagrali z udziałem zaproszonych gości. W gronie tym znaleźli się Jennifer Hudson, Bilal, PJ i Posdnuos z De La Soul. Kompletną tracklistę „The Auditorium Vol. 1.” znajdziecie poniżej, a teraz już singlowe „Dreamin'”, które sam Common opisuje tymi słowami.

„Dla mnie wszystko zaczęło się od Marzenia. Marzenia, aby świat wiedział, że tu byłem. Marzyłem o byciu częścią Hip Hopu. To Marzenia to bycie MC na poziomie, na którym De La Soul, A Tribe Called Quest, KRS-One i Ice Cube wiedzieliby, kim jestem. Moim marzeniem była praca z LEGENDARNYM Pete Rockiem (nad więcej niż jedną piosenką). Marzyłem całe życie”.

– Common
Common & Pete Rock - The Auditorium Vol. 1 - album cover art

Common & Pete Rock – The Auditorium Vol. 1

 1. Dreamin’
 2. Chi-Town Do It
 3. This Man
 4. We’re On Our Way
 5. Fortunate
 6. So Many People
 7. Wise Up
 8. A GOD (There Is)
 9. Stellar
 10. Lonesome
 11. All Kind Of Ideas
 12. When The Sun Shines Again
 13. Everything’s So Grand
 14. Now And Then
 15. Outro

(Fot. główna – kadr z video „Dreamin'”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: