Czy Zeus pasuje do dzisiejszych czasów?

Opublikowano: 22/12/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Ostatni materiał Zeusa, czyli „Nie w formie EP” miał swoją premierę w grudniu 2018 roku. W międzyczasie łódzki raper nie rozpieszczał nas ani luźnymi singlami, ani gościnnymi występami. Dopiero niespełna 2 tygodnie temu usłyszeliśmy go w nowej interpretacji kawałka Chady „Niesiemy prawdę”. Kamil pojawił się tam u boku DonGURALesko, Johna Mojo i Fresh Polakke.

Milczenia nastał jednak kres. Okazało się, że przez ostatni rok Zeus nie próżnował i przygotował nowy album – „W poszukiwaniu siebie”. Na chwilę obecną obóz Pierwszego Miliona nie zdradził jeszcze zbyt wiele informacji na temat płyty, ale wiemy już, że premiera będzie miała miejsce na początku 2020 roku, a 2 stycznia na stronie www.pierwszymilionsklep.pl wystartuje preorder albumu.

Już dziś za to możemy sprawdzić pierwszy singiel z „W poszukiwaniu siebie”. Singiel ciekawy, bo będący swego rodzaju pomostem między starym, a nowym. „Abstrakt wiosna ’19” to zdecydowanie wyjście poza brzmienie stricte rapowe, a można wręcz śmiało stwierdzić, że podkład Klonowsky’ego zalicza się do klubowych. Treść kawałka z kolei mocno odstaje od modnej i monotematycznej głupoty przekazywanej z reguły na tego typu bitach. Zeus poddaje wątpliwość swoje dopasowanie do obecnych czasów i z jednej strony można to odebrać jako fakt przykry, a z drugiej pod wieloma względami można by poczytywać owe niedopasowanie jako zaletę. Jeśli chodzi o przekazywane treści, „Abstrakt wiosna ’19” rzeczywiście może mijać się z oczekiwaniami obecnego słuchacza, natomiast absolutnie wolelibyśmy żeby to uszy młodzieży dopasowały się do wyższych standardów merytorycznych, niż Zeus obniżył jakoś swoich zwrotek.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: