Daz Dillinger & Kurupt wracają jako Tha Dogg Pound

Opublikowano: 22/06/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Tha Dogg Pound, ikoniczny już, westcoast’owy duet wraca! Daz Dillinger & Kurupt już w przyszłym miesiącu wydadzą, pierwszy od jedenastu lat, studyjny album. Przygotujcie się na „DPG4Life”!

W to, ile czasu już Dat Nigga Daz i Young Gotti zapowiadają następcę „100 Wayz”, nie będziemy się teraz zagłębiać. Najważniejsze, że Daz Dillinger i Kurupt wzięli się ostatecznie do roboty i nowy album Tha Dogg Pound już wkrótce zaliczy swoją premierę! Wiemy już, że swój ósmy, studyjny i wspólnie nagrany materiał zatytułowali „DPG4Life”. Premierę zaplanowano natomiast na 30 lipca. Świeża porcja rapu z Zachodniego Wybrzeża prosto od Dogg Pound Gangstaz? Nie mamy nic przeciwko. W ostatnich dniach w sieci pojawił się teledysk do numeru „We Rollin”, którym Kurupt & Daz zapowiadają album „DPG4Life”.

Tytuł nowego albumu Tha Dogg Pound związany jest z wydaną na początku 2021 roku książką „DPG 4 Life” autorstwa Daza Dillingera i Chrisa Cobbsa. Oficjalny opis wyjaśnia, że znajdziemy w niej zbiór wysokiej klasy, powiązanych ze sobą opowiadań powstałych na kanwie rzeczywistych wydarzeń, a mających ukazać prawdziwą historię legendarnej wytwórni Death Row Records. Z „DPG 4 Life” dowiedzieć mamy się także, między innymi tego, jak wyglądała praca pod okiem Suge Knighta, na przykład przy nagrywaniu kultowych „Doggystale” czy „Dogg Food”, czyli pierwszej płyty Tha Dogg Pound. W tym miejscu warto wspomnieć, że Daz & Kurupt już jakiś czas temu zdążyli zapowiedzieć także kontynuację tego materiału, czyli „Dogg Food 2”. Jak już jednak wiemy, nowy album weteranów g-funku ukaże się pod tytułem „DPG4Life”, a traktować można ten materiał jako swoisty soundtrack do książki „DPG 4 Life”. Płyta dołączana jest również do wspomnianej książki, a sprzedaż trwa na stronie www.dpg4life.com.

Powracając jednak do samego, nowego albumu Tha Dogg Pound. Zapowiedź tego materiału Daz Dillinger & Kurupt poczynili już wcześniej. Jeszcze w maju ukazał się bowiem klip do numeru „Bottom Bitch”, za której produkcję odpowiada Fredwreck. W gronie producentów zaangażowanych w prace nad „DPG4Life” znaleźli się natomiast również Soopafly, Jake One, DJ Money, Poly Mono,Brody Brown oraz DJ 2Hig. Nad brzmieniem materiału czuwał oczywiście również sam Dat Nigga Daz do spółki z Tha Kingpinem.

A jeśli pytacie o „featy” na nowym albumie Tha Dogg Pound to naturalnie, pojawia się na nim Snoop Dogg. Gościnne zwrotki i refreny na „DPG4Life” nagrali także Kokane, Eric Bellinger oraz Latoiya Williams. Pełną tracklistę nadchodzącej płyty duetu Daza i Kurupta znajdziecie poniżej, a premiera nowego Tha Dogg Pound już 30 lipca!

Tha Dogg Pound – DPG4Life

1. Ghetto feat. Mello
2. We Rollin feat. Kaydence
3. Dissolution Of Marriage feat. October London
4. Used 2 feat. Eric Bellinger
5. Bottom Bitch feat. Tenah
6. Nice & Slow feat. Shon Lawon
7. Skip Skip feat. Kokane & Snoop Dogg
8. Baby I Want U Bac feat. Latoiya Williams
9. It Ain’t Nuthin
10. I’m On It feat. Soopafly
11. Hood Girl feat. Carlos McSwain
12. Let’s Roll

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: