donGURALesko z dwoma projektami jest w drodze

Opublikowano: 12/02/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

donGURALesko na ten rok zaplanował „Ucieczkę z Kina Wolność”. Zanim jednak nowy album DGE ujrzy światło dzienne, Poznaniak, trwającą od ubiegłorocznej premiery „Mowy Ciemnej” ciszę, przerwie w towarzystwie Matheo. Duet ponownie bowiem nagrał kolejny szalony mixtape!

donGURALesko już przed kilkoma miesiąca przekazał słuchaczom, że nowy studyjny album, nad jakim obecnie pracuje, zatytułował „Ucieczka z Kina Wolność”. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku DGE zamieścił w mediach społecznościowych post ukazujący zdjęcie folderu zawierającego tracklistę swojej kolejnej, po „Mowie Ciemnej” płyty. Trwające pracę nad 14. solowym longplay’em Gural potwierdził także przed dwoma tygodniami. Tym razem udostępniając, z trasy, fragment niesłyszanego dotąd kawałka. Post również oznaczając #ucieczkazkinawolność. Pewnym jest zatem, że donGURALesko na ten rok słuchaczom zaplanował „Ucieczkę z Kina Wolność”.

https://www.facebook.com/djdziadzior/posts/pfbid02WzAGoov6iFJWJcC81CXkUAKWoBHrpuRmLv7hd7kCzVSJoXwpgyt8eoWV1JxvViAJl
https://www.facebook.com/djdziadzior/videos/616704770260901/

DJ Dziadzior w dniu dzisiejszym z kolei przekazał dobrą nowinę, o zakończeniu nagrywania albumu „Ucieczka z Kina Wolność”. Aby jednak umilić czas oczekiwania do premiery nowej płyty, donGURALesko przygotował dla nas jeszcze ’coś’. Gdyż jak sam zauważa, 'natura nie znosi próżni’. Tym czymś jest natomiast jest kolejny, zapewne jak zawsze, szalony mixtape nagrany wraz z Matheo! Będzie to piąty efekt nieobliczalnej współpracy duetu Gural & Matheo. Rozpoczętej, przypomnijmy, w 2007 roku, od wypuszczenia w drugim obiegu „Manewry Mixtape. Z cyklu janczarskie opowieści”. By jeszcze bardziej podgrzać wówczas atmosferę wokół mającego ukazać się już następnego miesiąca, a ostatniego jak dotąd, albumu Killaz Group. Po raz drugi donGURALesko i Matheo uderzyli w 2009. Przeprowadzając już w pełni legalną „Inwazję Porywaczy Ciał”.

Na następną płytę od duetu Gural & Matheo czekać musieli jednak aż ponad dziesięć lat. DGE i Szopen Rapu wrócili wówczas, mając dla słuchaczy „Miłość, szmaragd i krokodyl”. Kolejny szalony mixtape od Szpadyzorów ukazał się na szczęście już wiele szybciej. W grudniu 2020 DGE&Matheo płytą „Vrony i Pro-tony” wypełnili bowiem próżnię pomiędzy premierami albumów Dziadzior, a „URKMSWDWAAWJIM”. I jak się właśnie dowiadujemy, w 2023 roku ponownie czeka nas uderzenie z zaskoczenia ze strony Gurala i Matheo. Zanim donGURALesko, już w pojedynkę, zabierze nas w „Ucieczkę z Kina Wolność”.

„Jako że płyta #ucieczkazkinawolność już nagrana, a natura nie znosi próżni, to takie coś…”
@officialmatheo

– donGURALesko

https://www.facebook.com/djdziadzior/posts/pfbid027HkYDEaRBUtyqzjV58KmLfDx8H65R2YVGmvCBkAb4mchj7FFybAZXtusRaGVQetzl

A, powtarzając za donGURALesko, że ’natura nie znosi próżni’, to oczekując na „Ucieczkę z Kina Wolność” oraz nowy mixtape z Matheo, wrzućmy na głośniki ten, od której rozpoczęła się współpraca duetu Gural & Matheo.

(Fot. główna – źródło: mat. pras. Szpadyzor Records)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: