Drzungl – Rap Na Luzaku vs Radar [WYWIAD]

Opublikowano: 05/02/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Płycie Radara, „Wulgarna Poezja”, patronuje 5 rapowych mediów. Jednym z nich jest Drzungl – Rap Na Luzaku. Założyciel strony, Stanley, postanowił przeprowadzić z Radarem pisany wywiad. Oto efekty!

Stanley: Siemanko! Zaczniemy nietypowo, od ksywy. Dlaczego Radar?
Radar: Mając 9-10 lat grałem w piłkę nożną w lokalnym klubie jako bramkarz, szło mi to całkiem nieźle i stwierdzając, że wyłapuje piłki jak radar, mój trener przyklepał taką ksywę. Później podłapały to ziomki ze szkoły, twierdząc, że pasuje bo miałem odstające uszy – tak ksywka została do dziś.
S: Nawiązując do poprzedniego: ludzie mylą Cię z Radarem WSP. Nie przeszkadza Ci to?
R: W dupie to mam :)
S: Poprzedni nielegal – „Życie W Gniewie”: współpracowałeś z 3-ma producentami. Przy „Wulgarnej Poezji” zdecydowałeś się na jednego producenta – Yahora Sharendę. Jak oceniasz po czasie: lepiej Ci się nawija pod bity kilku beatmakerów, czy jednak chwalisz sobie „unię polsko-litewską”?
R: Unię polsko-litewską na pewno chwalę, ale nie ma czegoś takiego, że wolę pracować z kilkoma beatmakerami czy jednym – ja chcę jedynie dobre beaty – a od kogo są kompletnie bez różnicy.
S: Skoro jesteśmy przy „Wulgarnej Poezji”: z których numerów jesteś najbardziej zadowolony i dlaczego?
R: Z wszystkich jestem zadowolony, ale gdybym już musiał wybrać jakiegoś jednego faworyta, byłoby to „Nad Wyraz” – zapewne przez beat – długo szukałem czegoś tak agresywnego i melodycznego w jednym, bardzo dobrze się na nim czułem.
S: Najlepszy bit na „WP” to…?
R: Masz wyżej :)
S: Muszę zapytać o Rapnokaut. Z kim chciałbyś zawalczyć w najbliższej edycji, z kim w przyszłości? (Wiem, że poprzeczkę stawiasz sobie wysoko).
R: Chcę walczyć przede wszystkim z dobrymi raperami – to to co mnie najbardziej interesuje. W jakieś konkretne ksywki nie celuje, natomiast patrząc po ostatnich edycjach z chęcią zmierzyłbym się np. Z LUBER lub Toczek.
S: Do tej pory na Rap Nokaut jesteś niepokonany. Czy istnieje zawodnik, z którym miałbyś obawy zawalczyć?
R: Rychu Peja Slums Attack też jest w RapNokaut niepokonany :) Za mało walk żeby od razu nazywać mnie „niepokonanym”. A jeśli chodzi o to czy z kimś bym miał obawy, to tak – z każdym możliwym – bo wiem, że każdy może w tej formule zaskoczyć.
S: „Archetyp” trafił na kanał StoproRap w ramach akcji StartPro. Jesteś zadowolony ze współpracy z wytwórnią Remo i Dj Decksa? 7315 wyświetleń – zadowolony z odbioru?
R: Jasne, trochę osób miało okazję poznać moją ksywkę, która wciąż szerzej jest nie kojarzona – więc małe liczby jak na taki kanał mnie ani trochę nie dziwią, dla mnie cała akcja jest satysfakcjonująca i wielkie dzięki dla StoproRap za gościnne przyjęcie :)
S: Powiedziałeś kiedyś, że Twój największy sukces, to numer „Producent Siebie”. Czy na „Wulgarnej Poezji” jest kawałek, który go przebił? Jeśli tak, to który?
R: Zdecydowanie każdy
S: Ostatni album wydałeś w edycji ściśle limitowanej (100 sztuk). Rozeszło się wszystko?
R: Jeszcze nie wszystko, ale ku mojemu zaskoczeniu została mniej niż połowa, a zamówienia wciąż przychodzą, więc jest to dla mnie naprawdę zajebiste uczucie, że ludzie z różnych stron Polski mają mój krążek u siebie na półkach.
S: „Poezja” ma 5 patronów medialnych (w tym mnie :) ). Zadowolony ze współpracy?
R: Jak najbardziej, ja do współpracy wybieram najlepszych
S: Raper / producent, z którym chciałbyś podjąć współpracę lub nagrać choćby 1 numer to…?
R: Raperów jest zbyt wielu, producentów także – ale żeby nie zostawiać tego bez odpowiedzi – powiem, że jakiś mocny, agresywny beat od Chris Carsona brzmi jak marzenie.
S: Plany na 2021? Domyślam się, że niecierpliwie czekasz na kolejną edycję Rap Nokautu. Co z nagrywkami? Usłyszymy w tym roku jakieś nowości od Ciebie?
R: Za wiele nie mogę powiedzieć, ale są w planach rzeczy nietypowe i raczej powinny wyjść jeszcze w tym roku.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: