Grekk zapowiada producencki album singlem z WCK

Opublikowano: 23/05/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Producencka scena Poznania w końcu doczeka się nowego albumu producenckiego i to najwyższej próby. Taki materiał przygotował bowiem Grekk, a do sieci wleciał dziś pierwszy singiel z zapowiadanej już przez nas płyty pt. „ART OF FATNESS”. Jest nim numer „Ajz”, w którym za mikrofonem zameldowała się ekipa WCK.

Ostatnim albumem producenckim, który wyszedł w Poznaniu jest „Mixtape 8” DJ’a Decksa. Co było wcześniej? Głównie, poprzednie mixtape’y Decksa. W Mieście Pięciu Dzielnic, choć mieszka kilku naprawdę dobrych producentów, tworzenie producenckich albumów należy do rzadkości. Hegemonię Decksa w tej dziedzinie przełamał w 2018 roku Grekk. Wypuszczając podziemny, aczkolwiek bardzo solidny materiał „ART OF RAWNESS”. Znalazła się na nim pokaźna ekipa reprezentująca głównie poznańskie podziemie, ale nie tylko. W jednym z numerów pojawił się bowiem reprezentant Gdyńskiej Inicjatywy, Rane, a w innym Francuz De2s, który współpracował wcześniej z Peją.

Sześć lat później Grekk postanawia po raz kolejny zaprezentować potęgę swoich beatów. Tym razem jednak z o wiele większym rozmachem niż poprzednio. Jak się okazuje, chętni do zarapowania na produkcjach poznańskiego producenta i MC, okazali się niezwykle ciekawi zawodnicy zarówno z Polski, jak i USA. Na pierwszy singiel jednak Grekk wybrał numer „Ajz”. Stworzony we współpracy z WCK utwór to głęboka opowieść o, jak sama nazwa wskazuje, oczach. Opowieść momentami metaforyczna, a momentami dosłowna, spisana z czterech różnych perspektyw, bo przecież każda para oczu ma swoją. Reprezentanci Wood Camp Klinu, w składzie Gruby Józek, Ryfa Ri, Mada oraz Kuba Knap, zaserwowali nam świetny numer na spokojny, retrospektywny wieczór spędzany w domu. Jego brzmienie dopełniają klimatyczne partie Marcina „Felkoo” Felczyńskiego grane na trąbce oraz Tomka Pacaka na gitarze.

Premiera drugiego singla z „ART OF FATNESS” zaplanowana jest na 6 czerwca. Całość ukazać ma się równe dwa tygodnie później, czyli 20 czerwca. Jej premierę poprzedzi listening party w poznańskim pubie 3cia Strona Baru, podczas którego będzie można nabyć CD oraz kasetę z drugim producenckim album Grekka. Materiał wydany zostanie sumptem nowopowstałej wytwórni IXOZ RECORDS. Dystrybucją cyfrową zajmie się Mugo, a za dystrybucję fizyczną odpowiadać będzie MyMusic/baisel.pl.

Preorder CD oraz kasety „ART OF FATNESS” zamówisz TU.

Grekk - ART OF FATNESS - okładka

Grekk – Art Of Fatness

 1. Enter
 2. Ajz feat. WCK
 3. Hurt feat. iNTeLL (2nd Generation Wu)
 4. Siema, co tam feat. MOKA, DJ Kobra
 5. Do jutra feat. Kickmatic, Maggy Moroz, PTR
 6. Stop playing feat. Keith Murray
 7. 1973 feat. MC Grzechu, Drapacze Wosq
 8. Szare dni feat. Rane (Inicjatywa)
 9. The older, the better feat. Reks, KMC, A-F-R-O
 10. Disco Inferno feat. Bartek Koko, #PROlike, NMBR
 11. Enrico Palazzo feat. Cira, DJ Kobra, DJ Kolega
 12. Nigdy, ani kiedykolwiek feat. KMC
 13. Esc
 14. Stop playing (Eprom remix) feat. Keith Murray

(Fot. główna – skleiliśmy sami)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: