HST przypomina o sobie na projekcie DJ’a HWR

Opublikowano: 03/11/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

HST na początku lat dwutysięcznych określany był mianem „śląskiej petardy”, wkrótce mającej rozsadzić scenę, z epicentrum wybuchu zlokalizowanym w Katowicach. Petarda, której lontem zapalnym był album „Masy ludu. Na językach” nie wybuchła jednak z takim impetem jak prognozowano.

Pomimo entuzjastycznie przyjętego debiutu, na którym znalazły się wszystkim doskonale znane numery jak „Alkoholizm” czy „Pierońsko kurwica” HST przez kolejne lata nie nagrał następcy „Masy ludu. Na językach”, ograniczając się jedynie do gościnnych zwrotek na albumach kolegów z branży. Większy przebłysk nastąpił w okolicach roku 2010 i całkiem udanego projektu Lukatricks gdzie Hastu pojawił się w większości numerów. Następnie w 2014 roku przyszedł czas na drugi solowy album jednego z bardziej utalentowanych mikrofonowych Hanysów. Krążek zatytułowany został „Sen koszmarny”, a po jego wydaniu ponownie ze strony HST nastała wydawnicza cisza.

I teraz ponownie mamy okazje usłyszeć HST za mikrofonem. Okazją tą jest projekt „Grubo Albo Wcale”, czyli producencki album DJ’a HWR. Powstały z udziałem tego dwumetrowego Kapelmajstra numer zatytułowany został „Rock A Bye” i przed kilkoma dniami zaprezentowany został wraz z teledyskiem jako singiel promujący to wydawnictwo.

Album „Grubo Albo Wcale” w całości wyprodukowany został przez DJ HWR’a, który jest także autorem wszystkich cutów i scratchy na krążku oraz zadbał o mastering całego materiału. Wśród gości mistrza gramofonów z ekipy Grubo Krojone znaleźli się natomiast, oprócz wspomnianego HST, także m.in. Kuba Knap, Prykson Fisk, Biak, Sensi, Bu, Metrowy i Skorup, a fizyczne wydanie „Grubo Albo Wcale” znajdziecie w tym miejscu.

DJ-HWR-Grubo-Albo-Wcale

DJ HWR – Grubo Albo Wcale

1. BIAK – OD NOWA
2. KUBA KNAP – AFTER THE STORM
3. PRYKSON FISK – BOSKI WIATR
4. MŁODY x EROBEO x ADECKI – DOBRA MARKA
5. SENSI – ZERO NA KARCIE
6. MATIS x DECÓ – DAJ SPOKÓJ
7. LAVOSTI – MAN OF WORD
8. SKORUP x JURAND x SIWY – SKWER
9. MIKSER x KUBALA – WYRWAĆ Z RAM
10 .MICHOS x JOVI – LOFI LIFE
11. ZAAFIR – SUDOKU
12. DE2S x SALOON – LA PRODUCTION
13. BU x GUMIX x ZIENTUCH – PIEROŃSKI SZNYT
14. HK RUFIJOK – SZLAG JAK PYROL
15. HST – ROCK A BYE
16. SZPECU x BOBAN x SZACHU – GRUBO ALBO WCALE

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: