Poznańska jesienna ofensywa płytowa, tej

Opublikowano: 04/11/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Poznań, piąte pod względem liczby mieszkańców i szóste co do wielkości miasto w Polsce. A także jeden z prężniej działających ośrodków rapowych w naszym kraju. I raczej nikt nie ma ku temu wątpliwości, tej.

Jesteśmy z Poznania, tej – to tak właśnie możemy sobie napisać. Zwłaszcza, że jeśli chodzi o plany wydawnicze, to najbardziej popularni raperzy z „miasta pięciu dzielnic” postanowili urządzić tej jesieni atak iście zmasowany. Przed nastaniem kalendarzowej zimy nowe albumy wypuszczą bowiem kolejno Paluch, donGURALesko, Słoń i Peja. A że są to obecnie również mc’s mogący pochwalić się statusem jednych z popularniejszych mc’s w kraju, to uszy środowiska już wkrótce z pewnością skierowane będą na Poznań, tej!

27.11.2020 – Paluch „NADCIŚNIENIE”

PALUCH-NADCIŚNIENIE-OKŁADKA

Ofensywę rozpoczyna Paluch, którego jedenasty solowy album ukaże się w ostatni piątek listopada. Wiemy już, że na płycie „NADCIŚNIENIE” czeka nas „mocna, bezkompromisowa, życiowa treść poprzecinana bragowymi bengerami oraz najświeższe produkcje od rodzimych producentów”. Wiemy także, że poznański Szaman na swój najnowszy krążek zaprosił Włodiego, Gedza, KęKiego i OKI’ego, a wspomnianymi producentami są m.in. 808bros, Kubi Producent, Worek, Moody Scrag i Deemz. Szczegóły tutaj.

4.12.2020 – DGE & Matheo „Vrony i Pro-tony”

DGE&Matheo-Vrony-i-Pro-tony-okładka

Tydzień po szefie BOR Records wchodzi rozbujany Szpadyzor. Nie sam jednak. donGURALesko postanowił bowiem ponownie zadziałać w duecie. A jak duet, to w tym przypadku, tylko z Matheo. Panowie dostarczyli nam już wiele bardzo dobrego materiału i wkrótce zrobią to znowu. „Vrony i Pro-tony” nadciągają, a pierwszy singiel sygnalizuje, że czekają nas na tym wydawnictwie „Wielkie Rzeczy”, a także „zaskakujący goście, absurdalny humor, magiczne bity, szalony flow”. To wszystko i wiele więcej od duetu DGE & Matheo usłyszycie w pierwszym weekendzie grudnia. Szczegóły tutaj.

11.12.2020 – Słoń „Redrum”

słoń-redrum-okładka

Kolejny piątek, już z liczbą 11. w kalendarzu, przyniesie nam zdaje się najbardziej wyczekiwaną premierę z całego zestawienia, a ośmielę się stwierdzić, że tego dnia ukaże się jeden z bardziej wyczekiwanych rapowych albumów chorego 2020. I w pewnej mierze, właśnie przez to jak wygląda bieżący rok, tak bardzo chcemy usłyszeć w nim Słonia właśnie. Spostrzeżenia Wojtasa na temat otaczającej nas codzienności zawsze są interesujące, a przeczuwamy, że na wyprodukowanym w całości przez Chrisa Carsona albumie „Redrum” trochę ich będzie. Zaprezentowana przed kilkoma dniami „Wojna Totalna” świadczy o tym najlepiej. Szczegóły tutaj.

18.12.2020 – Peja/Slums Attack „AR-15”

Peja-Slums-Attack-AR-15

Poznańską jesienną płytową ofensywę zamyka jej największy weteran, czyli rzecz jasna nikt inny jak Peja. Wychowanek poznańskich Jeżyc rok 2020 potraktował bardzo pracowicie. Już w marcu ukazała się epka „2050”, wrzesień upłynął pod znakiem premiery „Black Albumu”, a na drugą połowę grudnia Rychu zaplanował wydanie kolejnego EP, tym razem pt. „AR-15”, o czym dowiedzieliśmy się całkiem niedawno. Producentem wszystkich tych krążków jest oczywiście Magiera, który od płyty „25_godzin” odpowiada za wszystkie beaty na projektach Peji. Autorzy „AR-15” zapowiadają, że odsłuchując materiał nie raz możemy się zaskoczyć, a oprócz głównego bohatera albumu usłyszymy na nim także raperów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Najbardziej jednak cieszy, że w formie zwyżkowej jest obecnie sam Peja, co daje nadzieje, że grudniowy krążek będzie równie udany jak dwa poprzednie wydane przez Rycha w 2020. Szczegóły tutaj.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: