„Humble Me” – Killer Mike prezentuje świeży singiel

Opublikowano: 03/07/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Killer Mike singiel „Humble Me” udostępnił zaraz po otrzymaniu statuetki za album roku podczas gali BET Awards 2024. Premierowym utworem i teledyskiem twórca z Atlanty nawiązuje natomiast do ostatniego rozdania nagród Grammy, którego także był laureatem, a z którego wyprowadzony został zakuty w policyjne kajdanki.

Killer Mike nie przestaje zbierać zasłużonych nagród za ubiegłoroczny album „MICHAEL”. Na początku tego roku Mike Bigga zgarnął aż trzy nagrody Grammy w związku z wydaniem pierwszej od dziesięciu lat solowej płyty. Po zakończeniu zwycięskiej gali współtwórcę Run The Jewels wyprowadzili jednak funkcjonariusze policji, a powodem aresztowania miało być pobicie jednego z ochroniarzy. Prokurator miasta Los Angeles odmówił jednak wniesienia oskarżenia przeciwko Mike’owi, dzięki czemu Michael Render ponownie mógł pojawić się w Mieście Aniołów, by odebrać kolejną nagrodę za swój album. Tym razem w Peacock Theater, kilkaset metrów od miejsca, gdzie odbyła się wspomniana gala Grammy, a gdzie miejsce miała uroczystość wręczenia nagród BET Awards 2024. Tego wieczoru z kolei Killer Mike’a wyróżniono w kategorii Album of the Year.

„Humble Me”, najnowszy, zobrazowany teledyskiem utwór, Killer Mike zaprezentował zaraz po BET Awards 2024. W tekście numeru natomiast bezpośrednio odnosząc się do wspomnianego wieczoru rozdania statuetek Grammy. Do aresztowania w Los Angeles Jerome Jewel nawiązuje również w teledysku obrazującym numer „Humble Me”, za którego brzmienie odpowiadają CUZ Lightyear, Cory Henry i Tec Beatz. Singiel „Humble Me”, w którym Killer Mike wyznaje także, że znaleziono nową nerkę dla jego syna, co on sam odbiera jako błogosławieństwo, stanowi zarazem pierwszą zapowiedź nowego wydawnictwa -mającego stanowić epilog albumu „MICHAEL”.

(Fot. główna – kadr z video „MICHAEL”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: