Ice Cube zapowiedział pierwszy od pięciu lat solo album

Opublikowano: 28/09/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Ice Cube zapowiedział nowy, solowy album. Pierwszy od czasu wydanej w 2018 roku płyty „Everythang’s Corrupt”. Co więcej, prace nad albumem zakończyć mają się już wkrótce, a rewelacją tą legendarny raper z Zachodniego Wybrzeża podzielił się w rozmowie z Chuckiem D. Nadchodzi „Man Down”!

„Man Down” to tytuł jedenastego, solowego albumu w dyskografii O’Shea Jacksona. Otwartej w 1988 roku wraz z N.W.A. klasycznym „Straight Outta Compton”, a już w pojedynkę rozpoczętej po dwóch latach równie kultowym albumem „AmeriKKKa’s Most Wanted”. Zapowiedzi nowej płyty Ice Cube dokonał natomiast przed dwoma dniami. W wywiadzie, którą dla RAPstation przeprowadził Chuck D. Z rozmowy tej dowiadujemy się, że Ice Cube nagrywa obecnie świeże solowe numery, które przełożą się na nowy album. Następcę wydanego przed pięcioma laty „Everythang’s Corrupt”. Co istotniejsze, autor „Lethal Injection” zdradził, że prace nad jedenastą solową płytą planuje zakończyć już wkrótce. A następnie przystąpić do wydania albumu zatytułowanego „Man Down”.

„Pracuję nad albumem, który mam nadzieję ukończyć w ciągu najbliższych kilku tygodni i zaplanować jego wydanie. Tak, głęboko siedzę w tym, co robię. Płyta nosi tytuł Man Down i, wiecie, to całkiem niezła płyta. Podoba mi się. To jest świetne”.

– Ice Cube

Pozostaje nam zatem czekać, aż Ice Cube zakończy prace nad „Man Down” i wypatrywać wydawniczych konkretów. Na ten moment ostatnią pozycją w dyskografii Cube’a jest album supergrupy Mount Westmore. Założonej przez Ice’a raper wraz ze Snoopem, E-40 i Too $hortem oraz wspomniany, solowy album „Everythang’s Corrupt”.

https://open.spotify.com/album/0EVgPaKOC8o9JFVpKLMSoz

(Fot. główna – kadr z video „Ain’t Got No Haters”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: