Łona x Konieczny x Krupa z ​kolejną zapowiedzią „TAXI”

Opublikowano: 28/09/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

„Biegnij!” to kolejny singiel tria Łona x Konieczny x Krupa, promujący nadchodzący album „TAXI”. I nie jest to, wbrew tytułowi, numer o skłonności taksówkarzy do joggingu. Ale pełna nagłych zwrotów akcji opowieść o sytuacjach, w których kierowca najchętniej uciekłby przed klientem. Dodatkowo wykonanej na żywo, a jakże, w barze dla taksówkarzy.

Łona x Konieczny x Krupa zapowiadają „TAXI” kolejnym singlem. Tym razem jest to utwór „Biegnij” poparty relacją z występu tria na żywo. Zarejestrowanym w legendarnym taksówkarskim spocie, poznańskim „Barze u Gosi”. Koncert, z którego relację sprawdzić mogliście na naszym Instagramie, miał miejsce w ramach festiwalu sztuk społecznych Off Opera 2023. Organizowanego przez SMAK – Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury. Video jest czwartą częścią wizualnej serii promującej nadchodzące wydawnictwo „TAXI”.

„Mój przyjaciel Roxi, który przejeździł parę ładnych lat na taryfie, opowiedział mi kiedyś jak wygląda sylwestrowa noc z punktu widzenia taksówkarza. Okazuje się, że jest dokładnie jak w dobrym horrorze: zaczyna się sielankowo, a potem ni stąd, ni zowąd wszyscy zaczynają cię gonić. Z grubsza o tym jest „Biegnij!”.

– Łona

„TAXI” swoją premierę zaliczy już 13 października. Więcej o konceptualnym albumie, za którym stoi Łona wraz z muzykami zespołu Siema Ziemia, czyli Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą, osadzonym w świecie taksówkarzy, a muzycznie zaczepionym między hip-hopem, jazzem i elektroniką, dowiedzieć możecie się w tym miejscu. Przedsprzedaż wydawnictwa trwa natomiast na stronach Def Jam Recording Poland i sklep.dobrzewiesz.net

Równocześnie z premierą singla „Biegnij” trio ogłasza rozpoczęcie jesiennej trasy koncertowej. Łony, Koniecznego i Krupy na żywo będzie można posłuchać w: Katowicach (26.10), Toruniu (2.11), Gdańsku (3.11), Warszawie (16.11), Krakowie (19.11) i Wrocławiu (15.12). Bilety dostępne są już w serwisie ​Going.

Łona_x_Konieczny_x_Krupa_TAXI_koncerty

(Fot. główna – autor: Krzysztof Kiziewicz / źródło: mat. prasowe Def Jam Recordings Poland)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: