„Jan Paweł” zapowiada „Muzykę Komercyjną” Pezeta

Opublikowano: 24/05/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Pezet w ubiegłym tygodniu zapowiedział swój nowy, solowy album. Będzie nim „Muzyka Komercyjna”. W dniu dzisiejszym natomiast, zgodnie z planem, w sieci pojawił się „Jan Paweł”, czyli pierwszy singiel i klip zwiastujący płytę, której premierę zaplanowano na wrzesień.

„Jan Paweł” to pierwszy singiel, którym Pezet zapowiada swój nowy, solowy album. „Muzyka Komercyjna” stanowić będzie następcę wydanego przed trzema laty albumu „Muzyka Współczesna”. Pierwszym, zaprezentowanym z tej płyty utworem jest wspomniany „Jan Paweł”. Odpowiedzialnymi za warstwę muzyczną tego kawałka są Auer i Łysy. Scenariuszem i reżyserią obrazującego ten utwór klipu zajął się z kolei Binocle.

Pezet tytułem swojego najnowszego singla nawiązuje, rzecz jasna, do swojego pełnego imienia, czyli Jan Paweł właśnie. Nawiązania do postaci Karola Wojtyły, jak i samej religii, w tekście utworu „Jan Paweł” znajdziemy jednak również. Przy okazji publikacji pierwszego singla zwiastującego album „Muzyka Komercyjna” od samego Pezeta dowiedzieliśmy się również kilku nowych rzeczy o całym, nadchodzącym wydawnictwie.

„Muzyka Komercyjna” to story o sukcesie, pieniądzach, miłości na sprzedaż, upadku, mieście, w którym mieszkam, kraju, w którym żyję, banałach które paradoksalnie są najistotniejsze i rzeczach wielkich, które są nieważne, a wydają się mieć największe znaczenie.

„Muzyka Komercyjna” to historia o muzyce rapowej na sprzedaż, ale również o tym, że wszechobecne i bardzo powszechne dziś przesuwanie granic, zarówno w warstwie estetycznej jak i marketingowej, to jest coś co przestało się mieścić w moich subiektywnych ramach dobrego smaku.

Mój nadchodzący album pt. „Muzyka Komercyjna” to coś co ma poruszyć wyżej wymienione zagadnienia. Mimo tego, że słowo „komercyjny” ma wydźwięk raczej pejoratywny, to przecież rap, który robimy stał się komercyjny, odkąd tylko ujrzał światło dziennie pierwszy album wydany na sprzedaż. Muzyka hip-hopowa stała się źródłem rozrywki, coraz lepiej sprzedawana i coraz bardziej sprzedajna”.

– Pezet

„Muzyka Komercyjna” premierę zaliczy 30 września. Przedsprzedaż najnowszego albumu Pezeta trwa już na stronie http://pezet81.pl.

Pezet-Muzyka-Komercyjna-okładka

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: