JID kontynuuje swoją historię

Opublikowano: 01/03/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W 2017 JID solowo zadebiutował wydając album „The Never Story”. Pozycję utalentowanego rapera i wokalisty potwierdził drugą solówką „DiCaprio 2”. W 2021 roku Destin Route wraca do swojej historii wydawnictwem zatytułowanym „The Forever Story”.

Jednym z utworów, które JID wypuścił, by zasygnalizować tegoroczną premierę swojego albumu jest „Skegee”. Tytuł zaprezentowanego kilka dni temu singla nawiązuje do Tuskegee. Miasto w stanie Alabama złą sławę za sprawą eksperymentu przeprowadzonego na jego czarnoskórych mieszkańcach płci męskiej. Reprezentant Spillage Village przypomina o tym zakłamanych i strasznym w skutkach badaniu, które w latach 1932–1972 przeprowadzono przy udziale Amerykańskiej Służby Zdrowia. JID wyruszył również do Tuskegee, by własnymi siłami uwiecznić na klipie miasto, którego historię przypomina singlem „Skegee”. Oprócz przypomnienia tego nieludzkiego eksperymentu, Destin porusza również problem przemocy na tle rasowym jaki od zawsze jest obecny w Stanach Zjednoczonych. Za produkcję najnowszego singla JID odpowiada natomiast Christo, długoletni współpracownik rapera.

JID potwierdza, że jest już twórcą w pełni ukształtowanym, nie stojącym jednak w miejscu. „The Forever Story” może zatem stanowić bardzo ciekawe i udane wydawnictwo. Data premiery trzeciego solowego albumu JID nie została jednak nadal ujawniona.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: