Kendrick Lamar ujawnił datę premiery nowego albumu

Opublikowano: 19/04/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Oczekiwanie dobiega końca! Kendrick Lamar ujawnił, że tytuł wypatrywanego przez miliony słuchaczy następcy „DAMN.” nosi tytuł „Mr. Morale & The Big Steppers”. I co najważniejsze, premiera piątego albumu Kung-Fu Kenny’ego, zarazem ostatniego, który wyda TDE, nastąpi już za niecały miesiąc!

Kendrick Lamar pięć długich lat kazał czekać nam na swój nowy album. Ale oto nadchodzi kres dla tego trudnego czasu oczekiwania. Na początku tego roku doszukiwaliśmy się przesłanek potwierdzających, że premiera nagrodzonego Grammy oraz Pulitzerem „DAMN.” nastąpi w najbliższych dwunastu miesiącach. W dniu wczorajszym potwierdził to natomiast już sam K. Dot! Król rapu z Compton, za pośrednictwem założonej już w ubiegłym roku strony oklama.com oraz konta w serwisie Instagram wystosował specjalne oświadczenie na temat wyczekiwanego albumu. Czytamy w nim, że piąta płyta Kendricka Lamara nosi tytuł „Mr. Morale & The Big Steppers”, a premierę zaplanowano na 13-go maja!

Kendrick-Lamar-Mr.-Morale-&-The-Big-Steppers

Nie od wczoraj wiadomo, że piąty solowy album Kendricka Lamara będzie ostatnim dziełem tego artysty, które ukaże się z logo Top Dawg Entertainment na okładce. Tą informacją bowiem K. Dot i Anthony „Top Dawg” Tiffith podzielił się ze słuchaczami już w sierpniu ubiegłego roku.

„W momencie, gdy wyprodukuje mój ostatni album dla TDE, poczuję radość z bycia częścią tego kulturowego odcisku, jaki po sobie zostawiliśmy po tych 17 latach. Walka. Sukcesy. A co najważniejsze Braterstwo. Niech Najwyższy dalej wykorzystuje Top Dawga jako naczynie dla otwartych twórców. Podczas gdy ja kontynuuje realizację mojego życiowego powołania”.

– Kendrick Lamar

Kolejne oznaki zmian u Kendricka Lamara, na polu czysto wydawniczym, dostrzec możemy także w powyżej zamieszczonym oświadczeniu odnośnie premiery „Mr. Morale & The Big Steppers”. Opatrzono je bowiem logo pgLang. Co zatem kryje się pod tą nazwą?

Czym jest pgLang?

pgLang jest projektem, za którego powstaniem stoją Kendrick Lamar i Dave Free. Nie jest to jednak ani wytwórnią, płytową, studiem filmowym, ani również wydawnictwem. Utworzony jeszcze w 2020 roku pgLang określono mianem firmy usługowej dla twórców. W swoich działaniach pgLang skupiać ma się natomiast na segmencie muzycznym, filmowym i telewizyjnym, a także zajmować literaturą, sztuką oraz podcastami. pgLang założony przez Kendricka Lamara i Dave’a Free ma być odpowiedzią na zmieniający się obecnie medialny krajobraz. W pierwszej kolejności jednak pgLang przyjazny ma być zrzeszonym w ramach tego projektu twórcom, stawiać na niekonwencjonalne koncepcje i jakość. A jak wiemy od dnia wczorajszego, jednym z pierwszych efektów działań pgLang będzie „Mr. Morale & The Big Steppers”, czyli nowy album Kendricka Lamara.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: