Killer Mike zaprasza Damiana Marley’a do remiksu „RUN” 

Opublikowano: 16/12/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Killer Mike na koniec roku jeszcze raz przypomina o swoim albumie „MICHAEL”. Będącym jednym z pretendentów do albumu roku. A prezentując remiks utworu „RUN”, w którym gościnnie, tym razem, pojawia się Damian „Jr. Gong” Marley, zamyka niejako promocję szóstej solowej płyty.

Killer Mike prezentując w 2022 roku „RUN” jako pierwszy od dziesięciu lat solowy singiel, rozpoczął promocję nowego, solowego albumu. Ten, jak wiemy, zatytułowany „MICHAEL”, ukazał się w czerwcu bieżącego roku. W wyprodukowanym przez No I.D. utworze, wówczas gościnnie pojawili się Dave Chappelle i Young Thug. Teraz, po pół roku od premiery albumu „MICHAEL”, otrzymujemy nową wersję nową „RUN”, do której Killer Mike postanowił zaprosił Damiana „Jr. Gong” Marley’a. Przypominając tym samym, jak wiele niegdyś, rap miał wspólnego z reggae. Autor słynnego „Welcome to Jamrock” wziął także udział w skomponowaniu nowej warstwy brzmieniowej „RUN”, a sam Killer Mike dograł nowe wersy do swoich zwrotek.

„Zarówno Hip Hop, jak i Reggae to muzyka ludowa. Muzyka ludowa przemawia w imieniu soli ziemi, klasy robotniczej, która trudzi się i stanowi masy”

– Killer Mike

(Fot. główna – kadr z video „RUN”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: