Serial Muflona trafił na Netflix

Opublikowano: 16/12/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Na platformie Netflix pojawił się kolejny hip-hopowy akcent. Serial fabularny „1670” miał swoją premierę kilka dni temu i opowiada historię średniowiecznego szlachcica. Scenariusz do serialu napisał, niegdyś topowy, polski freestyle’owiec, Muflon.

Każdy, kto interesuje się freeestyle’em, z pewnością kojarzy Muflona. Warszawski freestyle’owiec swego czasu brylował na bitwach, wyznaczając nowy poziom punchline’ów. Jego walki z Dużym Pe czy Te-Trisem do dziś stanowią jedne z najlepszych w historii polskich walk wolnostylowych. Od długiego czasu jednak Muflona nie ma już w świecie freestyle’u, choć ze swojego talentu do słowa nadal korzysta.

Jakub Rużyłło, bo tak nazywa się Muflon, spełnia się zawodowo jako scenarzysta. Na swoim koncie ma już takie produkcje jak „The Office”, „Mamy to”, „Kryptonim Polska” czy „Sexify 2”. Jednak najnowsze dzieło, które stworzył Muflon, zgarnia bardzo dobre opinie i może być przełomowe w jego karierze. Mowa tu o serialu komediowym „1670”, które obejrzeć można na platformie Netflix. Kuba napisał do niego scenariusz oraz zagrał rolę skryby.

Portal FilmPolski.pl opisuje „1670” w następujący sposób:

„Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!”

Premiera serialu „1670”, do którego scenariusz napisał Muflon, miała miejsce 13 grudnia 2023.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: