Kool G Rap i Dwa Sławy kolejnymi artystami na Kempie!

Opublikowano: 30/04/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Mówi się o nim „ulubiony raper Twojego ulubionego rapera”. MC, którego technika i flow wpłynęła na wielu uznanych raperów na scenie. Do inspiracji nim przyznali się m.in. Nas, Eminem czy Jay-Z. Szanowni Państwo – Kool G Rap! Weteran z Nowego Jorku i ojciec chrzestny mafioso rap. Swoją karierę rozpoczynał już w latach 80-tych u boku Dj-a Polo oraz w legendarnym kolektywie Juicy Crew. Następnie solowymi albumami w latach 90-tych ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych MC na scenie! Nic więcej dodawać nie musimy. Kool G Rap oprócz tego, że zawita wkrótce do Hradec Kralove to powraca również z zapowiedzianym na ten rok krążkiem „Return of The Don”. Będzie to pierwszy od sześciu lat solowy materiał. Pewni być możemy, że oprócz klasyków takich jak „Streets of New York”, „On The Run”, „Fast Life”, „It’s Shame”, usłyszymy trochę świeżego materiału. Zacieramy ręce!

 

Jeżeli chodzi o doskonałą technikę o flow to na naszej rodzimej scenie mało kto może się z nimi równać. Rodzimy skład wykonawców na Hip Hop Kempie uzupełniają Dwa Sławy! Rad Radosny oraz Astek powracają na scenę w Hradec Kralove już jako jeden z bardziej popularnych zespołów w Polsce. Zyskując olbrzymie uznanie wśród słuchaczy albumem „Ludzie Sztosy” ostatecznie swoją pozycję ugruntowali wydanym w tym roku krążkiem „Dandys Flow”. Dwa Sławy znani są z ogromu scenicznej energii, przewidujemy więc prawdziwy ogień!

 

Wszyscy miłośnicy klasycznych hiphopowych brzmień mogę poczuć się w tym roku przez organizatorów Hip Hop Kempu rozpieszczeni. Do składu artystów dołącza kolejny liveband, brytyjski The Mouse Outfit. Dziewięcioosobowy zespół łączy w swoim żywym graniu funk, jazz oraz soul. Na scenie instrumentalistom towarzyszą jedni z bardziej cenionych raperów na Wyspach – Dr Syntax oraz Sparkz. Dla wszystkich fanów korzennego hiphopu pozycja obowiązkowa w line-upie tegorocznego Kempa!

 

Organizatorzy Kempa dbają również o to, aby oprócz klasycznych hiphopowych brzmień z festiwalowych głośników słychać było również nowoczesne, połamane dźwięki. Grime’owy skład wykonawców zasila reprezentant gospodarzy Smack. Uznawany za niekwestionowanego króla czeskiego grime’u niejeden raz rozpalił już festiwalowiczów zgromadzonych pod sceną i z pewnością będzie tak i tym razem.

 

Listę artystów tegorocznego Hip Hop Kempu  ujawnionych tego piątku zamyka raperka z zza naszej zachodniej granicy Tice. Raperka tureckiego pochodzenia potrzebowała zaledwie trzech lat od swojego debiutu, żeby naprawdę poważnie zamieszać na tamtejszej scenie. Dla fanów niemieckiego rapu pozycja obowiązkowa.

źródło: hhk.pl
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: