DGE i Fokus razem są jak „Królowie Demolki”

Opublikowano: 25/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

To „DGE i Smok, tak jak sierp i młot”. donGURALesko i Fokus ponownie połączyli siły, by teraz, jako „Królowie Demolki”, a przy dźwięku bitu od The Returners, „nieść pogrom Wam”. Zaprezentowany właśnie numer wraz z teledyskiem stanowi kolejny zwiastun albumu „Miejskie Ptaki”, czyli najnowszego solo Poznaniaka.

donGURALesko i Fokus sztamę za mikrofonem trzymają już kilkanaście lat. Wszyscy pamiętamy doskonały „Wyrok” z drugiego „Kodexu”, którym raperzy zmietli wręcz pozostałych zaproszonych na trzeci producencki album White House Records. Następnie, już na solo Gurala, znalazł się równie popularny utwór „Gdyby Tak Mogło Być”, w którym Fo pojawia się gościnnie. Rok wcześniej, na płytę „Zaklinacz deszczu”, Fokus także wpadł na gościnna zwrotkę do DGE. I podobnie stało się również przed czterema laty, przy okazji nagrywania albumu „Dziadzior”. donGURALesko natomiast w międzyczasie zrewanżował się zwrotką na „Renesansie” Pokahontaz. Teraz z kolei Smok ponownie wpada do odwiedziny do DGE, czego rezultatem jest wspólne wejście jako „Królowie Demolki”.

„Królowie Demolki” to kolejny już singiel zwiastujący „Miejskie Ptaki”. Wcześniej DGE swój nowy album zapowiadał singlami takimi jak „BOOMBAP24”„Miejskie Ptaki”, „Śmigus Dyngus” oraz „Kevin sam w domu”. Więcej o płycie, która światło dzienne ujrzy 17 maja, dowiedzieć możecie się z naszej rozmowy z donGURALesko, stanowiącej zarazem pierwszy wywiad, którego Poznaniak udzielił w związku z premierą nowego albumu. Przedsprzedaż wydawnictwa trwa na stronie www.donguralesko.pl.

(Fot. główna – kadr z video „Królowie Demolki”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: