Madlib o albumie MacLib i „Madvillainy 2”

Opublikowano: 01/04/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Madlib na początku kończącego się właśnie miesiąca powrócił do współpracy z Talibem Kweli wydając drugą część albumu „Liberation”. Z okazji premiery płyty sławny producent udzielił kilku wywiadów, tym dla Hot97 oraz Sway’a, w których opowiedział o swoich następnych planach. Skupiających się na „Madvillainy 2” oraz nieukończonym albumie z Mac Millerem.

Madlib & Talib Kweli w pierwszym tygodniu zaprezentowali „Liberation 2”. Zaprezentowaną jedynie na Luminary kontynuację entuzjastycznie przyjętej współpracy rozpoczętej w 2007 roku. Na tym materiale Beat Konducta powrotów do przeszłości, zaplanowanych na ten rok, nie zamierza jednak kończyć. A swoje wydawnicze zamiary ujawnia w kolejnych wywiadach, których udziela w ramach promocji „Liberation 2”. W pierwszej kolejności Madlib był gościem programu Sway In The Morning. W rozmowie ze Sway’a Calloway’a producent z LA ujawnił, że obecnie swoją uwagę skupia na dokończeniu albumu, nad którym pracował z Mac Millerem! Co więcej, Madlib oświadczył także, że rodzina zmarłego przed pięcioma laty rapera wyraziła zgodę na publikację tego materiału! Sytuacja zatem z projektem MacLib uległa zatem całkowitej zmianie. Jeszcze w 2019 roku bowiem, Otis Jackson najpierw rozbudził nadzieje słuchaczy, że jeszcze raz usłyszą Mac Millera, i to na doskonałych beatach The Loop Digga, następnie oświadczając, że numery nagrane jako MacLib do fanów jednak nie trafią. Co również ciekawe, Madlib podczas rozmowy ze Sway’em zdradził również, że pracuje spodziewać możemy się albumów, które tworzy wraz z Planet Asia oraz Erykah Badu.

„W tej chwili kończę album Maca Millera, album Planet Asia, album Erykah Badu i inne rzeczy. Erykah i ja] właśnie zaczęliśmy pracę nad albumem… Mamy wiele niewydanych rzeczy”.

– Madlib

Madlib, na powyższych projektach, nie zamierza jednak kończyć. Producent, również wraz z Talibem Kweli, gościł także w programie Ebro In The Morning emitowanym na kanałach HOT 97. I podczas tego, prowadzonego przez Petera Rosenberga wywiadu, Beat Konducta zdradził, że nadal pracuje nad ukończeniem albumu „Madvillainy 2”. Drugiej odsłony słynnej, kultowej już wręcz, współpracy z nieodżałowanym MF Doomem. Co prawda, informacje, że Madlib i Metal Face tworzą kolejne wspólne numery pojawiały się, ze strony samych artystów, już zaraz po ukazaniu się pierwszej odsłony „Madvillainy”. Nadzieje słuchaczy prysły jednak wraz z ostatnim dniem 2020 roku, kiedy to świat obiegły tragiczne wieści o śmierci Dumile’a Thompsona. Sam Madlib jednak, o czym się właśnie dowiadujemy, samego projektu „Madvillainy 2” ostatnie nie pochował.

„Mamy około 10 jointów. Skończę to. Musiałem zmienić wiele bitów, ponieważ niektóre z nich zostały użyte od czasu nagrania tych numerów”.

– Madlib

Miejmy zatem nadzieje, że projekty takie jak MacLib oraz „Madvillainy 2” ostatecznie ujrzą jednak światło dzienne. Jak i inne, o których w zamieszczonych poniżej wywiadach wspomina Madlib. A my przypominamy, że w przygotowaniu jest również materiał, który Otis Jackson tworzy w towarzystwie Meyhema Laurena i DJ’a Muggsa.

(Fot. główna – kadr z video „Talib Kweli & Amani Fela Cypher + Madlib on ‘Liberation 2’”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: