Miły ATZ ma ten „Czarny Swing”

Opublikowano: 24/03/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Poprzedni singiel od Atezeta w tytule albumu wpisane miał TBA. Dziś wiemy już, że nowy album nazywa się „Czarny Swing” i do oficjalnej sprzedaży trafi 29-go maja bieżącego roku. Już dzisiaj natomiast sprawdzić możemy tytułowy numer z pierwszego legalnego longplaya Miłego ATZ.

Znajdzie się na nim 15 niepublikowanych wcześniej utworów, a za oprawę muzyczną odpowiedzialni będą @atutowy, NOCNY, Pers, Sokos, Kuba Knap oraz Kieras. Skrecze na „Czarnym Swingu” wyjdą zaś spod ręki DJ’a Falcon1 oraz DJ’a Lema. Kwestia rapujących gości jest natomiast niezwykle zagadkowa, ponieważ w trackliście w miejscu ich ksywek pojawiły się znaki zapytania. Zabieg bardzo ciekawy i skuteczny, ponieważ sami zachodzimy w głowę, kto dograł się do albumu Miłego.

O co chodzi z nazwą płyty, która może brzmieć nieco enigmatycznie? Wyjaśnienie przynosi nam opis albumu: „Płyta „Czarny Swing” nie tłumaczy do końca samego terminu w teorii, tłumaczy go w praktyce. Brzmieniowo jest to fuzja wszelkich zajawek Atezeta (od UK garage przez grime, lo-fi hip hop, drum n bass aż po przeróżne „cykacze”) z zajawkami producentów, z którymi czynnie współtworzył i aranżował numery. Konceptem jest flow w praktyce – z tej płyty nie dowiesz się jak żyć ale na pewno będziesz czuł, że żyjesz. Celem twórców jest między innymi przekonanie tych, którzy lubią słuchać muzyki z telefonu do podjęcia decyzji o kupnie domowego hifi z dobrym subem, bo tam na dole też rozgrywa się gruba akcja.”

Dziś do sieci trafił tytułowy utwór z płyty, w którym gościnnie słyszymy cut’y od DJ’a Falcon1. Przy okazji dostaliśmy kolejny po „Copypaste” puzzel czarno-swingowej układanki. Ujęcia do klipu skręciło PJ Films Studio, a za montaż oraz postprodukcję odpowiedzialny jest UNDA Tata, czyli Nikaragua Guacamole. Album „Czarny Swing” od dziś zamawiać można w preorderze na stronie http://milyatz.pl. Tracklistę i okładkę płyty, która ukaże się nakładem Def Jam Recordings Poland znajdziecie poniżej.

Miły-ATZ-Czarny-Swing-okładka

Miły ATZ – Czarny Swing

1. Balans feat. DJ Lem prod. @atutowy
2. Chaos prod. Deemz / @atutowy
3. Rytm prod. NOCNY
4. Czarny Swing feat. Falcon1 prod. @atutowy
5. Strach prod. @atutowy
6. Kosmiczne Sny feat. ??? prod. Pers
7. 777 prod. @atutowy
8. Blabla feat. ??? prod. @atutowy
9. Milenialsi prod. NOCNY
10. Szlugi prod. @atutowy
11. Respekt prod. Sokos
12. Ruski rok feat. ??? prod. Kuba Knap / Kieras
13. Copy paste @atutowy
14. Brud prod. @atutowy
15. Wierz mi prod. @atutowy

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: