Na RAP STREAM 2, Śliwa wjechał w Malika, Alberto i Josefa Bratana

Opublikowano: 04/06/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

W ubiegłą niedzielę Śliwa już po raz drugi odpalił stream, na którym nagrał cały album. Efektem niemalże 9-godzinnej sesji nagraniowej jest „RAPSTREAM 2 One Take”, który dostępny będzie tylko w wersji fizycznej. Jak się okazuje, poznański MC w jednym z utworów postanowił wystrzelić kilka wersów w stronę Malika Montany, Alberto czy Josefa Bratana.

Na początku marca tego roku Śliwa rzucił wyzwanie samemu sobie. Poznański raper postanowił odpalić stream, podczas którego nagra cały album. Co więcej, w czasie transmisji powstały wszystkie produkcje na projekt, jego okładka oraz zrobiony został mix/master całości. Łącznie prace trwały całą dobę, a ich efektem było „RAPSTREAM EP”. Jaka była motywacja Śliwy do podjęcia się tego wyzwania? Poznaniak argumentował swoją akcję w następujący sposób:

„Rozkminiłem sobie taką akcję, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Ma ona na celu przywrócić ducha prawdziwego hip-hopu do internetu i na nasze rodzime podwórko, bo coraz tego mniej i czuję, że moja w tym głowa.”

Zachęcony sukcesem pierwszego streama, Śliwa postanowił zorganizować jego drugą edycję. Tym razem jednak całość trwała krócej, ponieważ numery napisane były wcześniej. Nowym haczykiem jednak była idea, żeby wszystkie teksty wbić za jednym podejściem. W ten sposób, podczas RAP STREAM 2 powstało 10 utworów, za produkcję których odpowiadają AntiSocial, Kize i Leśny. Jedynym gościem, który dograł się do „RAPSTREAM 2 One Take” jest Saburra, który realizował nagrania.

Drugi stream Śliwy okazał się wyjątkowo ciekawy nie tylko z powodu samej formuły projektu. Po sieci błyskawiczne rozszedł się fragment streama, w którym poznański raper strzela do łaków i nie są to strzały w powietrze. Konkretnie wychowawcze zgarnęli Malik Montana, Alberto, Josef Bratan, Smolasty i Blacha 2115. Śliwa zarzuca im głównie głupotę, próżność, kserowanie zagranicy i chęć zarobku jako jedyną motywację do tworzenia, zwracając się do nich następująco:

„Malik powiedział mi to samo co Albercik,
lirycznie robię dwóch, to Śliwka ma ostre pestki”

„Ani zabawne to jest, ani to smutne,
jak Smolasty na tronie reklamujący parówkę”

„Co się stało z tą sceną, zlituj się Boże,
Idole małolatów są kumaci jak Josef”

„Żałosne ksera typu Blacha,
mordo ściągam tłumik, walę prosto w ł** łaka”

Premiera albumu „RAPSTREAM 2 One Take” zaplanowana jest na 8 lipca. Co ważne, ukaże się on jedynie w formie fizycznej i nigdy nie zostanie wrzucony na streamingi. Preorder zamówsz TU.

Śliwa – RAPSTREAM 2 One Take

01. Real One
02. Deadline
03. Ksywa Na Murze
04. Gifty
05. 18 feat. Saburra
06. Wieczory
07. Dotykam Nieba
08. Wracam Na Rewir
09. People Say
10. Samotność

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: