Nullizmatyk „Leci balonem” z nowym albumem

Opublikowano: 03/12/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Nullizmatyk „Leci balonem” mając gotowy już w całości dla swoich słuchaczy nowy album, który od początku do końca wyprodukował Tyran. Oznacza to, że „Zabójca Królowej” jest coraz bliżej i wkrótce wyjdzie na światło dzienne. A dokładnie stanie się to już za niecałe dwa tygodnie.

„Lecę balonem” to trzeci, po „Czwartym Razie” i „Czemu taki Pan Zły?” singiel zwiastujący mający premierę w tym miesiącu drugi solowy album Nullizmatyka. Album, za którego brzmienie w całości odpowiada Tyran, a który ze względu na pierwotnie obraną koncepcję autorów, całkowicie przybrać musiał formę inną, niż pierwotnie zakładano. Wszystko jednak relacjonowaliśmy Wam na bieżącą. A słuchacze chcący usłyszeć materiał w tej pierwszej, pozostającej już w zamknięciu wersji, również szansę tą od Nullizmatyka zyskali. Teraz skupmy się na nadejściu „Zabójcy Królowej” i najświeższej tego zapowiedzi.

Nullizmatyk i Tyran w utworze „Lecę balonem” proponują słuchaczom dosłowny przelot. W warstwie muzycznej jest to przelot od wyjściowego brzmienia klasycznego, najntisowego rapu i technicznej nawijki Nulla, do stylistyki bardziej reagge’owej i dubowej. Rytmicznej energii w „Lecę balonem” dodają z kolei bas spod ręki Rafała Boryckiego z zespołu Lao Che oraz scratche od DJ’a Slime’a. To jedno. Drugi przelot otrzymujemy natomiast w klipie obrazującym najnowszy singiel Nullizmatyka, który jak sam przyznaje, jest ’najdłużej kręconym teledyskiem w jego rapowym życiu’.

„Prace nad klipem trwały kilka lat. W realizację klipu zaangażowało się wielu profesjonalistów, którzy pomogli przenieść na obraz wizję autora tej historii. Sceneria klipu też ulega ciągłym zmianą, przez co obrazek nabiera dynamicznego kolorytu”.

– fragm. opisu singla 'Lecę balonem’

„Zabójca Królowej” z każdym kolejną singlem i zapowiedzią jawić zaczyna się jako projekt niesamowicie dopracowany w każdym aspekcie. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonamy się już 16 grudnia, kiedy to drugi solowy album Nullizmatyka zaliczy premierę. Do tego czasu na w sklepie Dystrykt trwać będzie przedsprzedaż tego wyjątkowego wydawnictwa. O szczegółach projektu „Zabójca Królowej” więcej dowiedzieć możecie się natomiast w tym miejscu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: