Opiat prezentuje drugą część swojego albumu producenckiego

Opublikowano: 10/12/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Ze swojej kolejnej wyprawy do Kanady, Opiat, The Phantom wraca z drugą częścią swojego albumu producenckiego. The Mystery of Polish Shadows Vol.2 jest już do odsłuchu w całości w sieci. Wśród gości znaleźli się zarówno mainstream’owi, jak i podziemni wykonawcy.

Podróże kształcą, ale też inspirują. Idealnym tego przykładem jest Opiat, The Phantom. Wrocławski producent w maju 2020 wypuścił „The Mystery of Purple Shadows Vol.1”. Był on owocem jego podróży do Kanady. Wszystkie sample użyte na albumie to efekt diggingu w kilku sklepach i antykwariatach muzycznych w Vancouver.

W tym roku Opiat również miał okazję pobyć za Atlantykiem. Jak się pewnie domyślacie, efektem kolejnej podróży była druga część jego albumu. I o ile pierwszy był albumem instrumentalny, tak na „The Mystery of Polish Shadows Vol.2” mamy już do czynienia z albumem producenckim, na którym pojawili się także raperzy. Wśród zaproszonych znaleźli się Ras, EMAS, Dżejpa, Koneser, Kabe, Szczupły oraz jeden z pierwszych polskich MC – Liroy. Swój akcent na projekcie zaznaczył też na gitarze basowej Panama.

Premiera albumu Opiat, The Phantom „The Mystery of Polish Shadows Vol.2” miała miejsce 1 grudnia. Fizyczny nakład, w formie kasety magnetofonowej, został wyprzedany. Całość odsłuchać można w serwisach streaming’owych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: