Ortega Cartel powraca?

Opublikowano: 10/04/2022
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Czyżby kanadyjsko-polski skład hip-hopowy, Ortega Cartel, szykował swój powrót? Wczoraj na profiu social media członków zespołu pojawiły się screeny, sugerujące że nowa muzyka od grupy jest już nagrana.

Ortega Cartel to skład starej generacji, dla którego rap to przyjemna odskocznia od życia codziennego. Geneza projektu ma swoje korzenie jeszcze w 2003 roku w Montrealu. Gdzie kamień węgielny pod późniejsze działania podłożyli, mieszkający w Kanadzie, Piter Pits oraz Patr00. Wspólnie wypuścili 6 projektów, z czego ostatni z nich, „Lavorama”, ujrzał światło dzienne w 2009 roku.

Wczoraj na instastory Patr00 pojawiła się dość sugestywne zdjęcie, które daje nam wszelkie przesłanki ku temu, by spodziewać się nowej muzyki grupy. Co więcej, relację mieszkającego w Montrealu producenta udostępnił też Reno. Tworzący razem z Ortegą i kilkoma innymi członkami skład, Lavoholics. A to sugerować może, że nowa produkcja nagrana została w trójkę. Zdjęcie pokazuje fragment programu do rejestracji dźwięku, w którym widzimy ślad z główną ścieżką wokalu Reno oraz tytuł całego projektu, który brzmi, „2022_ORTEGA_RENO_NOWE.mp3”.

Nie wiemy jednak czy będzie to pojedynczy numer i na tym koniec, czy na linii Kanada-Polska powstał cały album. Rzecz jasna, życzylibyśmy sobie i Wam, aby prawdziwa okazała się ta druga opcja, ale na rozwiązanie zagadki będziemy musieli poczekać.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: