P.Unity zagra w poznańskim klubie Blue Note

Opublikowano: 05/01/2024
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

P.Unity to aż dziesięcioosobowa formacja grająca soul i funk w najlepszym wydaniu, dodając do tego neo-soulowe inspirację, rap będący pod wpływem zarówno starej jak i nowej szkoły, a nawet szczyptę lekkiej psychodeli. P.Unity, okrzyknięte jednym z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce, już 18 stycznia wystąpi w poznańskim klubie Blue Note.

To prawdopodobnie jedyny w Polsce projekt tak konsekwentnie kultywujący soulowe i funkowe tradycje w formie charakterystycznej dla obu gatunków. Na żywo, w dziesięcioosobowym składzie, bez komputerów. Pozostając natomiast pod potężnym wpływem dorobku George’a Clintona i Parliament/Funkadelic, P.Unity łączy inspiracje neo-soulem spod znaku D’Angelo, nowym i starym rapem, soft-psychodelicznym brzmieniem Connana Mockasina czy Nicka Hakima. Jednocześnie nie ukrywając przy tym jazzowego wychowania dużej części składu. Słuchacze rapu z kolei P.Unity znać mogą ze współpracy z Madą, Hadesem, czy też Kubą Knapem, czego efektem jest głośny singiel „FUNKJEST”. Przez kilkanaście lat działalności P.Unity zyskało także szansę współpracy z Michałem Urbaniakiem czy też zagrania na największych festiwalach w kraju. Po drodze odwiedzając również większe i mniejsze kluby.

P.Unity wyrosło bowiem z garażowych projektów Macieja Sondija i Jędrzeja Dudka, z czasem powiększając swoją liczebność i możliwości brzmieniowe. Warszawska grupa stała się punktem muzycznej wymiany muzyków realizujących własne projekty na scenie alternatywnej (m.in. beluga stone, Saturn Jazz Band, Sara – Her Music) i współpracujących z mainstreamem (m.in. Brodka, Rosalie, WaluśKraksaKryzys, Skalpel, Otsochodzi). Studyjna praca zespołu zaowocowała z kolei trzema wydawnictwami. Debiutanckim krótkogrającym „Mango” oraz dwoma LP – „Pulp” i „No Codes”.

Esencją działalności P.Unity pozostaje jednak granie na żywo, dzięki któremu grupa doczekała się tytułu jednego z najlepszych składów koncertowych w kraju wg Bartka Chacińskiego. Dziesięcioosobowe, zżyte scenicznie P.Unity trudno porównać do jakiegokolwiek innego składu koncertującego w kraju, co docenili doświadczeni funkowi muzycy, z którymi P.U. dzieliło scenę, tacy jak Amp Fiddler czy Trombone Shorty.

P.Unity | Blue Note Poznań

Kiedy? 18.01.2023, godzina: 20.00
Gdzie? Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 78
Bilety: od 83,34 PLN na eventim.pl/event/p-unity-blue-note-17980276

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: