Pezet ogłasza 20-lecie „Muzyki Klasycznej”

Opublikowano: 29/11/2022
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Pezet, po zaprezentowanym w tym roku autorskim spojrzeniu na „Muzykę Komercyjną” wraca do korzeni, czyli wydanego w 2002 albumu „Muzyka Klasyczna”. Paweł z Ursynowa przekazał właśnie informację, że podczas koncertu 18 grudnia w Warszawie zagra specjalny set z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy premiery solowego, nagranego na bitach NOON’a, debiutu.

„W tym roku mój w sumie pierwszy album solowy, jeśli chodzi o warstwę tekstową, obchodził okrągłe urodziny. 'Muzyka Klasyczna’, bo o tej płycie mówimy, skończyła 20 lat. W związku z tym w moim rodzinnym mieście – Warszawie, na najbliższym koncercie, który odbędzie się 18.12 na Torwarze dokonamy swojego rodzaju celebracji urodzin tego album. Oprócz standardowego koncertu, który zwykle gramy przekrojowo, uwzględniając wszystkie albumy, poświęcimy oddzielny czas na zagranie numerów z 'Muzyki Klasycznej’, niektórych z nich nie grałem co najmniej kilkanaście lat”

– zapowiada Pezet

Koncert na Torwarze stanowić będzie zwieńczenie obchodów 20-lecia płyty. W kwietniu tego roku Pezet zrealizował nagranie live „Ukrytego W Mieście Krzyku” na dachu Sali Kongresowej przy Pałacu Kultury i Nauki. Raper był pierwszym artystą, który kiedykolwiek wystąpił w tym miejscu. Nagranie wyemitowano w ramach gali nagród hip-hopowych Popkillery 2022. 20-lecie „Muzyki Klasycznej” dodatkowo uczczono także specjalnym merchem składającym się z bluz i t-shirtów nawiązujących do klasycznego „Ukrytego W Mieście Krzyku”.

„Muzyka Klasyczna” ukazała się 5 kwietnia 2002 roku. Solowy, nagrany w całości na bitach NOON’a, debiut Pezeta jest już obecnie zaliczany do grona najważniejszych polskich albumów hip-hopowych. To z tej płyty pochodzą tak legendarne utwory jak wspomniany powyżej „Ukryty W Mieście Krzyk”, „Re-fleksje”, „Seniorita” czy „Slang”.

pezet_business_class_tour_warszawa

Pezet / Warszawa / COS Torwar/ Business Class Tour

Kiedy? 18.12.2022, godzina: 16.30
Gdzie? COS Torwar, Warszawa, ul. Łazienkowska 6a
Bilety: od 129 PLN na Going.

Autor zdjęcia głównego: Lola Banet

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: