Pezet w nowym singlu wspomina jak było „Tamtego Lata”

Opublikowano: 13/12/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Już w piątek premiera najnowszego wydawnictwa Pezeta pt. „Abstrakt EP”, a już dziś raper udostępnił kolejny singiel promujący ten materiał. Zobrazowany teledyskiem numer „Tamtego Lata (radiowy)”, za pod którego brzmieniem podpisuje się Deemz.

Pezeta wydawnictwem „Abstrakt EP” podsumowuje wypadające w tym roku 25 lat scenie muzycznej. Każdy z sześciu premierowych utworów, jakie znajdą się na nadchodzącej płycie, nawiązuje do jednego z solowych albumów rapera – „Muzyki Klasycznej”, „Muzyki Poważnej”, „Muzyki Rozrywkowej”, „Radia Pezet”, „Muzyki Współczesnej” i „Muzyki Komercyjnej”. Dwa z nich otrzymaliśmy już w singlowej formie. Kolejno były to „Stary Pezet (klasyczny)” oraz „Tokyo (współczesny)”. Nawiązania do pierwszej i szóstej płyty Jana Pawła mamy zatem już za sobą. W dniu dzisiejszym natomiast otrzymujemy utwór nawiązujący do wyprodukowanej przez Sidney’a Pollacka, a zaprezentowanej w 2012 roku, płyty „Radio Pezet”. Jest to numer zatytułowany „Tamtego lata (radiowy)”, za którego produkcję odpowiada wspomniany Deemz. Scenariuszem i reżyseriom teledysku obrazującego najnowszy singiel z „Abstrakt EP” zajął się z kolei Pat Kustoms, a realizacją klipu ekipa H D S C V M.

„Tamtego Lata” to nostalgiczna wycieczka do dawnych czasów, gdy przeżywaliśmy beztrosko wakacyjne miesiące, ale też zachęcenie do przeżycia takich chwil również będąc dorosłym – choćby jednego wieczoru jakoś klubowo, chillowo. Wydaje mi się, że są to uniwersalne emocje dla ludzi, którzy teraz przeżywali swoje ulubione lato. A poza tym jest zima więc jest za czym tęsknić”.

– Pezet

„Abstrakt EP” ukaże się już 15 grudnia, czyli w najbliższy piątek. W dniu premiery płyta dostępna będzie na platformach cyfrowych, a tylko pod adresem pezet.store, nabyć można limitowany, okolicznościowy egzemplarz fizyczny nowego wydawnictwa Pezeta.

Pezet-Abstrakt-EP-okładka-albumu

Pezet – Abstrakt EP

  1. Stary Pezet (klasyczny) prod. Waco
  2. Pożegnanie (poważny) prod. Miroff/HVLL/Nikola
  3. Kij w mrowisko (rozrywkowy) feat. Janusz Walczuk prod. Auer
  4. Tamtego lata (radiowy) prod. Deemz
  5. Tokyo (współczesny) prod. Szamz/Bruno
  6. Tańczysz, ale płaczesz (komercyjny) prod. Deemz/Tribbs

(Fot. główna – źródło: mat. prasowe Universal Music Polska)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: