Saigon zapowiada „The Jordan Era” na 50-lecie Hip-Hopu

Opublikowano: 12/12/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kolejny raper dokłada swoją cegiełkę do celebrowanych w tym roku 50. urodzin Hip-Hopu. Tym razem jest to Saigon, który przygotował album „The Jordan Era” stanowiący ukłon w stronę oldschoolu. Pierwszym zwiastunem tego wydawnictwa jest natomiast zobrazowany teledyskiem numer „Lyrical Genius”, do którego zaproszenie przyjął jeden z pionierów rapu, Grandmaster Caz.

Saigon pomimo efektownego debiutu w postaci wydanej w 2011 roku płyty „The Greatest Story Never Told”, spektakularnej kariery nie zalicza. Pochodzący z Brooklynu raper następnie wydał jeszcze tylko trzy studyjne albumu. Sytuacja zmienić ma się wraz z początkiem 2024 roku, kiedy nakładem Payday Records ukaże się świeże solo Briana Carenarda. Świeże, chociaż stanowiące ukłon w stronę brzmienia rapu spomiędzy lat 1986 a 1998. Przygotować możemy się już zatem na materiał utrzymany w klimacie staroszkolnym jak i klimacie złotej ery rapu. Pierwszym singlem zwiastującym album zatytułowany „The Jordan Era” jest natomiast numer pt. „Lyrical Genius”, w którym gościnnie pojawia się legendarny Grandmaster Caz. Powód powrotu do starej szkoły, jak i zaproszenia do wspólnego numeru, tego właśnie pioniera hip hopu, wyjawia sam Saigon.

„Stworzyłem 'The Jordan Era’, aby uczcić powód, przez który jestem takim człowiek, jakim jestem dzisiaj. Pamiętam, że moja mama słuchała Cold Crush Brothers, którego głównym autorem tekstów był facet o imieniu Grandmaster Caz. Dorastając, moim idolem był Big Daddy Kane. Kiedy miałem okazję go poznać, powiedział mi, że jest wielbi Grandmaster Caza. Moje pokolenie, wszyscy jesteśmy wnukami Caza, więc nagrywanie tej płyty i video jest odą do niesamowitej kultury hip-hopowej. I jestem dumny, że mogę być jej częścią.
Nazwaliśmy numer 'Lyrical Genius;, ponieważ Caz był pierwszym MC, który podkreślił znaczenie bycia lirycznym. W związku z tym, że obchody 50. rocznicy dobiegają końca, chciałem mieć pewność, że zrobiłem, co w mojej mocy, aby poznać Grandmaster Caza i podziękować mu za utorowanie drogi”.

– Saigon

„The Jordan Era”, jak również wyjaśnia sam autor, ukazywać ma drogę przez kulturę hiphop w latach 1986 – 1998 widzianą oczami młodego rapera o imieniu Saigon. Spodziewać możemy się zatem płyty mocno introspektywnej. W drodze tej Saigonowi, oprócz Grandmaster Caza, towarzyszyć mają także Grand Puba, Big Daddy Kane, Kool G Rap, Craig G, Al Skratch, Das EFX oraz Sadat X. O warstwę muzyczną zadbać ma z kolei pochodzący ze Szwecji producent Fredro. Samej premiery „The Jordan Era” spodziewać możemy się marcu ’24.

(Fot. główna – kadr z video „Lyrical Genius”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: