Rasmentalism ogłosił zakończenie działalności

Opublikowano: 26/04/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Smutną informacją podzielili się dzisiaj ze słuchaczami Ras i Ment XXL. Duet Rasmentalism, który od 2008 roku regularnie dostarczał nam, co najmniej, udane wydawnictwa ogłosił bowiem zakończenie swojej działalności.

Całkowitego zaskoczenia to ogłoszenie jednak nie stanowi. Ras jeszcze w grudniu 2020 zasygnalizował bowiem, że zamierza zakończyć swoją przygodę z rapowaniem. Życzyliśmy sobie wówczas, że uzdolniony raper sobie żartuje… Dzisiejszy, zamieszczony w mediach społecznościowy post nie pozostawia jednak złudzeń, że nie doczekamy się już premiery kolejnego studyjnego albumu spod szyldu Rasmentalism.

„Tego lata zagramy ostatnie koncerty w 15letniej działalności naszego zespołu, szykujcie kalendarze. Na podsumowania i nostalgię jeszcze będzie czas. Nadal się kochamy”

Rasmentalism

Tym samym dyskografia wspólnych albumów Rasa i Menta XXL’a stanowi już zbiór zamknięty. Chyba, że Panowie pokuszą się o wydawnictwo typu „greatest hits”. A tych przez ponad dekadę wspólnego tworzenia, czego efektem jest łącznie osiem płyt, trochę się nazbierało. Po dwóch latach od zawiązania współpracy w 2006 duet na scenę wszedł z wypuszczonym dwa lata później nielegalem „Dobra muzyka, ładne życie”. Kolejnymi wydawnictwami Ras i Ment pozycję swoją ugruntowywali, a grono odbiorców ich twórczości stale rosło. Ostatnim natomiast krążkiem Rasmentalismu jest wydany w poprzednim roku „Geniusz”.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: