RTN zabiera Was w muzyczną podróż do „Funktopii”

Opublikowano: 26/08/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

„Funktopia” to muzyczna, stworzona przez RTN’a kraina. Klimatem bliska słonecznemu Zachodniemu Wybrzeżu i z wyczuwalnym wpływem G-funku, rapu oraz R&B. Obecni są tutaj też ciekawi goście. Mający do opowiedzenia niejedną historię pod rytm nadany przez producenta. Wczorajszego wieczoru natomiast, „Funktopia” rozbrzmiała pierwszymi dźwiękami. Utworem zatytułowanym, a jakże, „Friday Night”, w którego nagraniu udział wzięli reprezentanci LA, Quictamac i Von Jackson.

„Funktopia” stanowić będzie drugi producencki lonplay w dyskografii RTN’a. Producenta, który od czasu, również stworzonej z udziałem raperów z Zachodniego Wybrzeża, płyty „Funktion” z 2018 roku, stał się w naszym kraju czołowym specem od g-funkowych brzmień. Słoneczny klimat West Coastu wzorcowo, także za sprawą instrumentalnych projektów, jak „2020”, „Vibestrumentals”, „Sunset Music” czy „G-Funk” przenosząc w nasze regiony. Nic zatem dziwnego, że zbliżająca się „Funktopia” jest albumem dość mocno przez słuchaczy wyczekiwanym.

„Zabieram was w muzyczną podróż po różnych zakątkach Kalifornii.
Prace nad albumem trwały przez 3 lata, jestem naprawdę dumny z tego co udało mi się przygotować wraz moimi ludźmi. „Funktopia” to album zrealizowany z pasji do muzyki, na którym usłyszycie wszystko to czego nauczyłem się przez ostatnie lata produkcji”.

– RTN

RTN z promocją albumu „Funktopia” na dobre wystartował w bieżącym miesiącu. W pierwszej kolejności ujawniono, że na płytę zaproszenie przyjęli raperzy powiązani z takimi miejscami jak Compton, Long Beach, South Los Angeles, Carson czy Laconia Blvd. Następnie RTN zaprezentował okładkę albumu „Funktopia”. Słuchacze natomiast, poprzez wysłanie wiadomości na adres rtnfunktopia@gmail.com, zyskali szansę nabycia płyty w przedsprzedaży.

RTN - Funktopia

Samą premierę wydawnictwa zaplanowano na wrzesień, a z kolei w dniu wczorajszym RTN podzielił się pierwszym singlem zwiastującym album „Funktopia”. Jest to wspomniany na wstępie utwór „Friday Night”. Numer nagrali pochodzący z Long Beach Quictamac i Von Jackson, a za towarzyszące mu video również odpowiedzialny jest sam RTN.

RTN, jak wspomnieliśmy, do „Funktopii” zabierze nas jesienią. Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę przed tą muzyczną podróżą po różnych brzmieniowych zakątkach Kalifornii, przypominamy zaprezentowane wiosną, muzyczne zaproszenie do tego, co czeka nas już w przyszłym miesiącu. Stanowiące niejako wstęp do albumu „Funktopia”. Zatytułowany „West Resurrection” i nagrany z udziałem reprezentanta Compton, Big2DaBoy’a. Pierwszego ujawnionego gościa na drugim producenckim albumie RTN’a.

(Fot. główna – źródło: media społecznościowe Twórców)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: