Czym uraczy nas „Funktopia”? RTN ujawnia szczegóły albumu

Opublikowano: 23/10/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Coraz mocniej czuć wokół nadciągający klimat Zachodniego Wybrzeża. Oznacza to, że „Funktopia” jest coraz bliżej. Drugi producencki album RTN’a ukaże się już lada moment, a w momencie, gdy do premiery płyty pozostaje jeszcze trochę czasu, przyjrzeć możemy się ciekawej, zagranicznej liście gości obecnych na albumie „Funktopia”.

RTN zaprezentował tracklistę albumu „Funktopia”. Płyty po ranty wypełnionej numerami nagranymi przez raperów z Kalifornii. Na drugiej producenckiej płycie RTN postawił bowiem już tylko na gości zza granicy. Tym sposobem wśród osiemnastu zaproszonych znalazły się takie legendy kalifornijskiego rapu, których utwory trafiały na listy Billboardu, jak Black z RBL Posse, Big Prodeje z South Central Cartel, BlaKKazz KK z 2nd II None czy Mnmsta z Foesum. A także wybijający się dopiero, młodzi twórcy, czyli, między innymi syn Nate Dogg’a – Nhale oraz G Funk Supreme. Podobnie jak na debiutanckim „Funktion”, na „Funktopii” pojawi się także Nanci Fletcher! Legendarna wokalistka znana jako głos Death Row Records. Uczestnicząca przy tworzeniu tak ikonicznych albumów jak „Doggystyle” czy „All Eyez On Me” i mogąca pochwalić się współpracą z Dr. Dre, 2Paciem, Snoop Doggiem, Nate Doggiem, Tha Dogg Pound, Warrenem G czy Big Daddy Kane’em.

„Funktopia” zapowiada się więc na eklektyczną brzmieniowo podróż po różnych zakątkach Kalifornii. Począwszy od Los Angeles i tamtejszego Compton, Long Beach i South Central, przez San Francisco, a na Sacramento kończąc. Słuchacze znajdą tutaj klasyczne g-funkowe brzmienia, przeplatane z nową szkołą, a także funkowy i R&B vibe z lat 80-tych. Nadchodzący, producencki album RTN’a z pewnością jest jedynym takim wydawnictwem w naszym kraju. Premiera fizycznego wydania albumu „Funktopia” odbędzie się w najbliższym czasie. Więcej o tym projekcie dowiedziecie się w tym miejscu, a swój egzemplarz zamówić poprzez wysłanie wiadomości pod adres rtnfunktopia@gmail.com.

RTN - Funktopia - album - okładka

RTN – Funktopia

 1. Funktopia
 2. West Resurrection ft. Big2daBoy & Bokie Loc
 3. Friday Night ft. Quictamac & Von Jackson
 4. Take A Ride ft. Mnmsta (Foesum), Big Prodeje (South Central Cartel) & Nanci Fletcher
 5. Love Travels ft. Asil & Woahantonio
 6. How We Do It ft. BlaKKazz KK (2nd II None) & G Funk Supreme
 7. Let The Rhythm Take You
 8. Realism ft. Big Prodeje (South Central Cartel) & Maya Soma
 9. Just Another Day ft. Black C (RBL Posse) & Therego92
 10. In California ft. Tre Mak, Big2daBoy & Young Koop
 11. Lame ft. KingCaliDro
 12. Dealin’ Wit A Hoe ft. Nhale
 13. On My Vibe ft. Maya Soma
 14. My Music Keep On Moving
 15. Heritage

(Fot. główna – źródło: media społecznościowe Twórcy www.facebook.com/RTNProductionz)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: